„45 žingsniai Aukštaitijos nacionaliniame parke“

Aukštaitijos nacionalinis parkas – seniausias nacionalinis parkas Lietuvoje, įkurtas 1974 metais siekiant išsaugoti unikalią trijų kraštovaizdžio sričių sandūroje esančią Žeimenos aukštupio ekosistemą, jos gamtos ir kultūros vertybes. Parko plotas 40574 ha, vandenys užima 15,5 proc., miškai – 69 proc. teritorijos, tai antras pagal plotą nacionalinis parkas Lietuvoje.

Šiais metais Aukštaitijos nacionalinis parkas švenčia 45 metų gimtadienį.  Kovo 29 dieną Ignalinos krašto muziejuje vyko šventinis renginys „45 žingsniai Aukštaitijos nacionaliniame parke“, kur visi svečiai buvo pakviesti susitikti, pasikalbėti, prisiminti ir pasidžiaugti.

Per 45 metus nuveikta nemažai nevienadienių darbų, įgyta neįkainojamos patirties, sukurtas pamatas ateinančioms kartoms puoselėjant ir perduodant iš kartos į kartą saugotinas kultūros ir gamtos vertybes.

Renginį aplankė daug svečių, buvo išsakyta daug gražių sveikinimų ir palinkėjimų. Pristatytos dvi nuostabios parodos „Langai — namų akys“ ir „45 žingsniai Aukštaitijos nacionaliniame parke“, kurias Ignalinos krašto muziejuje  galima aplankyti iki balandžio 30 d.

Sveikiname Aukštaitijos nacionalinį parką su gimtadieniu ir linkime atrasti tai, kas kiekvieną dieną skatintų stiebtis, kilti aukštyn ir sėkmingai pasiekti savo tikslus.