Biudžetinė įstaiga
Ateities g. 43, 30119 Ignalina
Tel. (8 386) 53147
Mob. tel. +370 675 010 98
El. p. muziejus@ignalina.lt
Įmonės kodas 302837241

 

 

 

 

Dailės darbų  rinkinius papildė muziejinės vertybės

Ignalinos krašto muziejus dailės darbų  rinkinius papildė muziejinės vertybės (7 paveikslai), kurias dovanojo Teofilio Patiejūno sesuo Ona Baranauskienė. Teofilis Patiejūnas (1942-2019) –  žymus Ignalinos krašto kūrėjas, liaudies meistras, medžio skulptorius, tapytojas, gimęs ir kūręs  Naujojo Daugėliškio seniūnijoje.  

 

Nuo mažų dienų Teofilį žavėjo piešimas. Mokytojai jam pranašavo dailininko ateitį. Vėliau tapyba tapo pomėgiu ir aistra. Meninės prigimties žmonėms bene daugiausia džiaugsmo teikia kūrybinės veiklos galimybės. Kai kam laisvalaikio pomėgis tapyti, drožinėti, rašyti, nerti, pinti ar dar kitaip save išreikšti tampa viso gyvenime prasme. Toks ir buvo  savamokslis dailininkas bei medžio drožėjas Teofilis Patiejūnas. 

Per savo ilgametę tautodailinę veiklą jis buvo  sukaupęs daugybę padėkos raštų. Jam buvo suteiktas kultūros žymūno vardas, 2012 m. už senųjų medžio drožybos tradicijų išsaugojimą ir kryždirbystės puoselėjimą  paskirta Ignalinos rajono savivaldybės Miko ir Kipro Petrauskų premija. Svarbiausias jo kūrybos kelias buvo medžio drožyba, gyvenime atsiradusi tarsi atsitiktinai. Liaudies meistras dalyvavo daugiau nei 100 parodų įvairiuose Lietuvos miestuose. Didieji menininko darbai puošia Juodkrantę, Kėdainių, Rokiškio rajonus, Liaudies buities muziejų Rumšiškėse. Net 25 medžio skulptūros pastatytos Stripeikių bitininkystės muziejuje, keturiolika kryžių pastatyti Naujojo Daugėliškio seniūnijoje.

 

Džiaugiamės, kad jo darbai bus saugomi muziejuje ir džiugins lankytojus. Muziejininkai labai dėkingi menininko sesei Onutei, kuri  vertina meną ir žino, kad didžiausia dailės darbų prasmė – atvirumas ir viešumas, suteikiantis  galimybę visiems džiaugtis menu.