Biudžetinė įstaiga
Ateities g. 43, 30119 Ignalina
Tel. (8 386) 53147
Mob. tel. +370 675 010 98
El. p. muziejus@ignalina.lt
Įmonės kodas 302837241

 

 

 

 

Akvarelės darbų paroda „Mirgesys ir šviesa“

Žiema yra kaip graviūra, pavasaris kaip akvarelė, vasara kaip nutapytas paveikslas, o ruduo kaip visų jų mozaika. Dabar pavasaris, tad Ignalinos krašto muziejus pakvietė visus balandžio 22 dieną į Anos Marijos Blažienės akvarelės darbų parodos pristatymą.

Jau daugiau nei 16 metų architektė, paminklotvarkininkė, akvarelistė Ana Marija savo laisvu laiku jautriai fiksuoja ją supančia aplinką. Vilniaus senamiestis, vasaros Meironyse, Nidoje, Šventojoje. Nuo 2010 m. menininkė surengė bendrų parodų Lietuvoje, tarptautinių parodų Rusijoje, Italijoje, Serbijoje, Niujorke. Smagu, kad Ignalinoje surengta pirmoji personalinė jos kūrybos paroda. 

Akvarelę menininkė lieja nuo studijų laikų. Studijuojant šeši metai prabėgo tarp jaukių senamiesčio gatvelių bei kiemelių. Akvarelės ir piešimo pamokos geru oru vykdavo lauke. Natūros fiksavimas , senamiesčio tinko virpesys, šviesos žaismas bei mirgesys sustingęs menininkės darbuose. Kituose darbuose užfiksuotos trumpos vasaros akimirkos iš Nidos, jos laivai, mediniai trobesiai, bei vėjalentės. Marinistiniuose darbuose mirguliuojanti jūra nukelia į nerūpestingą atostogų vasarą, kur tvyro ramybė. Įdomūs ir 20 metų praleistų Meironių vasarvietėje išlikę įspūdžiai. Gatvinio kaimo struktūra su mielais bei jaukiais mediniais namukais, bei į eilę išsirikiavusiais ūkiniais pastatais. 450 metų atšventęs kaimas puoselėjęs gražias tradicijas, o aplink esantys ežerai, Meiros upė, bei miškai alsuoja ramybe ir istorija.

Parodos atidaryme, karu su menininke dalyvavo ir jos šeima, vyras Saulius, dukrą Beatričė, sūnus Augustas, bei kiti giminaičiai.