Biudžetinė įstaiga
Ateities g. 43, 30119 Ignalina
Tel. (8 386) 53147
Mob. tel. +370 675 010 98
El. p. muziejus@ignalina.lt
Įmonės kodas 302837241

 

 

 

 

Grafikės Almos Alchimavičiūtės paroda

       Lapkričio 6 d. Ignalinos krašto muziejuje įvyko Almos Alchimavičiūtės vaizduojamosios grafikos pieštų piešinių „Aš noriu turėti sparnus“ parodos pristatymas.  Tai pirmoji autorės darbų paroda Ignalinos krašto muziejuje. Grafikė iš viso yra surengusi 14 savo personalinių parodų, tuo tarpu Ignalinoje – 4 .

      Alma Alchimavičiūtė kurianti ne pavienius darbus, o pagauta įkvėpimo savo energiją išlieja į kelių ar keliolikos paveikslų ciklą. Įkvėpimo dirbtinai neieškanti menininkė sako, jog idėjos jai gimsta tiesiog galvoje. Šioje parodoje pavadinimai – „Raizginys -2“ , „Sustojęs laikas“, „Kitoks gyvenimas“ , piešiniuose galime įžvelgti pasakojimo istoriją, tarsi asmeninį dienoraštį.

      Grafikė gimė, augo ir mokėsi Vilniuje. Vaikystėje yra baigusi tuometinę Konarskio vaikų dailės mokyklą. 1999m. Vilniaus dailės akademijoje įgijo vaizduojamosios grafikos specialybę. Pačias pirmąsias savo personalines parodas pradėjo rengti nuo 1995 m. Parodas rengė ir patiems mažiausiems ikimokyklinio amžiaus vaikams, tai buvo 20 darbų ciklas.

      Menininkei dėkojo Ignalinos krašto muziejaus direktorė Renata Veličkienė ,  Ignalinos rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Gražina Mackonienė, dailininkė Nijolė Trinkūnienė, ir kiti svečiai. Muzikines kompozicijas dovanojo Ignalinos rajono gimnazijos mokinys Gabrielius Talijūnas.

 

Paroda veiks iki lapkričio 30 d.