Biudžetinė įstaiga
Ateities g. 43, 30119 Ignalina
Tel. (8 386) 53147
Mob. tel. +370 675 010 98
El. p. muziejus@ignalina.lt
Įmonės kodas 302837241

 

 

 

 

Alvydo Stausko nostalgija peizažui ir kūrybai

Lapkričio 8 d. muziejuje savo kūrybą pristatė Dusetų krašto menininkas Alvydas Stauskas. Pasigrožėti žinomo dailininko darbais susirinko jį gerai pažįstantys Ignalinos krašto kūrėjai ir kūrybos gerbėjai. Autorių sveikino ir už nuostabią parodą dėkojo savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Rasa Juodagalvienė, su gėlėmis atskubėjo dailininkė Nijolė Trinkūnienė, keramikė Aldona Jakubovskienė. Renginį papuošė Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokyklos gitaristų kvartetas.

Alvydo Stausko tapybos parodos pavadinimas „Nostalgija peizažui“ atspindi tiek dailininko gyvenimo, tiek jo kūrybos esmę. Menininkas mėgsta stebėti gamtą, būti joje, betarpiškai bendrauti su aplinka. Jaučia ilgesį lietuviškam peizažui, nykstančių kaimų sodyboms, todėl jo darbuose beveik nėra miesto vaizdų ar šiandieninės civilizacijos ženklų. Jis stengiasi savo paveiksluose sustabdyti laiką, užfiksuoti tai, ko jau rytoj nebeliks. Menininkas prasitaria, kad yra konservatyvus, netgi gal kiek senamadiškas, bet galima tai įvardinti ir kitaip – išlaikęs tikrumą, nepraradęs ryšių su aplinka, gamta, kuri maitina dvasią savo kūrybiniais syvais.

Išgirdęs gan dažną klausimą, ar nesigaili likęs provincijoje, kodėl nepatraukė plačios didmiesčių galimybės, Alvydas niekada nedvejoja, ką atsakyti: „Man pasisekė gyvenime, kad galėjau grįžti į savo kraštą, kad čia galėjau reikštis ir kaip dailininkas, ir kaip pedagogas. Šiais laikais meno pasaulyje yra didžiulė laisvė, tad gali kurti kur nori ir ką nori. Ta laisve dažnai netgi piktnaudžiaujama, per daug žaidžiama… O ramus gyvenimas provincijoje padeda susikaupti, atsiriboti nuo miesto šurmulio. Visada norėjau būti tik kūrėju, menininku, bet atidaviau daug savęs švietimui, kultūrinei, bendruomeninei veiklai, galerijai. Idėjų, ką dar galima būtų padaryti, kokių naujų spalvų įlieti į miestelio gyvenimą visuomet yra, tik dažnai tam pristinga lėšų ir laiko“. Nostalgija gamtai, tėviškei, matyt, buvo užkoduota šio žmogaus dvasioje dar prieš jam gimstant.

Keletas svarbiausių A. Stausko biografijos faktų:                                                                                        

Menininkas gimė 1965 m. kovo mėn. 15 d. Jaskoniškių kaime netoli Dusetų, Zarasų rajone. 1972-1983 m. mokėsi Dusetų Kazimiero Būgos sustiprinto dailės mokymo vidurinėje mokykloje. 1989 m. baigė Lietuvos valstybinį dailės institutą (dabar – Vilniaus dailės akademija). Nuo 1995 m. Alvydas Stauskas yra Lietuvos meno galerininkų asociacijos, nuo 1997 m. – Lietuvos dailininkų sąjungos, nuo 2000 m. – Lietuvos fotomenininkų sąjungos, nuo 2009 m. – Gamtos fotografų klubo „Žalias skėtis“, nuo 2016 m. Lietuvos dailininkų kūrybinės grupės „Individualistai“ narys. 2004 m. Alvydas Stauskas įvertintas Zarasų rajono meno ir kultūros premija. 2005 m. jam suteiktas Meno kūrėjo statusas. 2008 m. menininkas Lietuvos radijo išrinktas Metų žmogumi. Tais pačiais metais apdovanotas garbės medaliu „Už nuopelnus Dusetų kraštui“, o 2009 m. pelnė Mikalojaus Konstantino Čiurlionio fondo Lietuvos šviesuolio skiriamą apdovanojimą. 2015 m. gamtos fotografų klubo „Žalias skėtis“ apdovanotas pagrindiniu prizu- kolekcinė sidabrinė moneta, skirta Lietuvos gamtai, už gamtos makro fotografijas. Per 30 kūrybinės veiklos metų surengė apie 40 asmeninių parodų, dalyvavo daugiau kaip 100 grupinių parodų Lietuvoje, Latvijoje, Rusijoje, Italijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje. Dalyvavo ir kūrė 35 Lietuvoje ir Latvijoje surengtose tapybos plenerose. Jo kūrinių yra įsigiję Rokiškio bei Zarasų krašto muziejai, Daugpilio miesto istorijos ir dailės muziejus, kolekcininkai ir meno mėgėjai iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Moldovos, Vokietijos, Prancūzijos, JAV, Norvegijos, Švedijos, kitų šalių.

Paroda veiks iki gruodžio 1 d. Kviečiame apsilankyti.