Biudžetinė įstaiga
Ateities g. 43, 30119 Ignalina
Tel. (8 386) 53147
Mob. tel. +370 675 010 98
El. p. muziejus@ignalina.lt
Įmonės kodas 302837241

 

 

 

 

Atmintis gyva, nes liudija

Sausio 13-ąją – Laisvės gynėjų dieną, Ignalinos krašto muziejus, kaip ir daugelis Lietuvos įstaigų bei organizacijų, dalyvauja pilietinėje iniciatyvoje „Atmintis gyva, nes liudija“.

Pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ siekiama prisiminti prieš 26 metus vieningą Lietuvos piliečių siekį apginti atkurtos valstybės nepriklausomybę. Tuo metu bendra pilietinė pozicija padėjo atsilaikyti prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų agresiją, bandymą karine jėga įvykdyti perversmą.

2016 m. pilietinė iniciatyva  „Atmintis gyva, nes liudija“ vyksta jau dešimtą kartą. 2017 metų paminėjimas įgauna ypatingą prasmę ir reikšmę dabartinėje geopolitinėje situacijoje. Prieš 26  metus mes nebuvome NATO ir ES narėmis, mūsų teritorijoje vis dar šeimininkavo okupacinė kariuomenė, tačiau vieninga ir laisvės trokštanti tauta tomis dienomis apgynė Lietuvos nepriklausomybę ir pasipriešino agresoriui.

Kasmet šią iniciatyvą palaikančių įstaigų daugėja. Toks aktyvumas rodo, jog pasiūlytas Sausio 13-osios įvykių minėjimas yra patrauklus ir turi pozityvų poveikį Lietuvos visuomenei.

Mes prisimename, kodėl jau 26 metus esame laisvi. Sausio 13 – ąją įsisekite neužmirštuolės žiedą prie savo širdies. Tai atminties ir pagarbos ženklas.