Biudžetinė įstaiga
Ateities g. 43, 30119 Ignalina
Tel. (8 386) 53147
Mob. tel. +370 675 010 98
El. p. muziejus@ignalina.lt
Įmonės kodas 302837241

 

 

 

 

„Baltijos kelias – 30 metų vienybės“

 

Rugpjūčio 23-ąją minint Baltijos kelio 30-mečio sukaktį, Ignalinos krašto muziejuje vyko renginys „Baltijos kelias – 30 metų vienybės“. Prisiminimai, poezija ir muzika leido pajusti  visoms trims Baltijos šalims svarbaus įvykio svarbą ir ypatingą sukakties nuotaiką. Renginio pradžioje skambėjo legendinė, Baltijos šalių himnu vadinama trikalbe daina „Bunda jau Baltija!“, sukurta Latvijos kompozitoriaus Boriso Rezņiko ir buvo parodytos akimirkos iš „Baltijos kelio“ 1989 metais rugpjūčio 23 dienos. Ignalinos krašto muziejaus direktorė Renata Veličkienė pasveikino susirinkusius, kalbėjo apie Baltijos kelio akcijos prasmę ir pristatė parodą „Ignalina Baltijos kelyje“. Baltijos kelio simboliu tapo šimtus kilometrų nusidriekusi gyva, rankomis susikibusių žmonių grandinė, tačiau ne mažiau svarbi ir įdomi kiekvieno šiame istoriniame įvykyje dalyvavusio žmogaus istorija. Šios nuotraukos atspindi mažą dalelę Baltijos kelio visumos, susidedančios iš daugybės panašių ir tuo pat metu skirtingų lokalių istorijų, suformavusį visuotinai reikšmingą įvykį. Nuotraukos kelių etapų, ignaliniečiai Baltijos kelyje 1989 metais ir kiti etapai, toje pačioje vietoje po 10, 15 ir po 20 metų. Už nuotraukas Ignalinos krašto muziejus dėkoja mūsų rajono žurnalistams („Naujos vagos“  žurnalistei  Vidai Žukauskaitei ir laikraščio „Mūsų Ignalina“  redaktoriui Jonui Baltakiui).  Jų dėka galime pasidžiaugti išlikusiais kadrais. Tai istoriniai faktai fotografijoje, tai liepsnojantys laužai, prisiminimų ir gėlių  lietus ir laisvę išsikovoję žmonės. Prabėgęs laikas neištrynė iš atminties šios unikalios pasaulį pažadinusios okupuotų Baltijos kraštų vienybės ir protesto akcijos. Buvome vieningi ir stiprūs, susitelkę ir galingi, nes turėjome aiškų ir šventą tikslą – iškovoti laisvę. Istorija akivaizdžiai paliudijo, kad mūsų pasirinktas kelias teisingas.

 

Minint Baltijos kelio sukaktis visada skambėjo muzika, ne išimtis buvo ir šis vakaras.  Interaktyvią  pažintinę poezijos ir muzikos programą pristatė svečiai iš Vilniaus. Poetė lyrikė ir skaitovė, daugelio literatūros renginių ir festivalių dalyvė, poezijos konkursų laimėtoja Eglė Kirilauskaitė, ir šiuolaikinis lietuvių pianistas, įvairių projektų autorius, unikalumu, romantine estetika bei savita ekspresija pasižymintis atlikėjas Darius Mažintas.

 

Sveikino, dėkojo ir dovanas už muzikinę programą įteikė renginyje dalyvavusios Ignalinos rajono savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Balinskienė ir Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Gražina Mackonienė. Šiltais asmeniniais prisiminimais prieš 30 metų vykusiame Baltijos kelyje dalijosi Nijolė Nagurnaitė, Ignalinos krašto muziejaus direktorė linkėjo visiems patirti ypatingas susitelkimo, bendrystės ir vienybės akimirkas. Baltijos kelias nesibaigė, jis vėl mus šaukia būti kartu. Neleiskime sutrūkinėti mūsų vienybės grandinei su Baltijos šalimis, su demokratiniu pasauliu. Susiimkime rankomis ir būkime stiprūs.

 

Muziejininkė Inga Čibiraitė

 

 

Baltijos kelio  fotografijų paroda veiks iki rugpjūčio 31 d. Maloniai kviečiame apsilankyti.