Biudžetinė įstaiga
Ateities g. 43, 30119 Ignalina
Tel. (8 386) 53147
Mob. tel. +370 675 010 98
El. p. muziejus@ignalina.lt
Įmonės kodas 302837241

 

 

 

 

Birželio mėnesio parodos ir renginiai

Parodos ir renginiai

 

 

Birželio  1-15 d.  menininko Jono Grundos paroda „Mes jūsų visuomenės nariai“. Parodos atidarymas birželio 7 d. 14 val. Organizatoriai – Visagino socialinės globos namai ir Visagino „Europe Direct“ informacijos centras.

 

Birželio 3-29 d. Vytauto Didžiojo karo muziejaus parengta kilnojamoji paroda, skirta Lietuvos Laisvės varpo šimtmečiui  „O skambink per amžius vaikams Lietuvos…“ 

 

Birželio 10-30 d.  Vladyslavo Lavrynovičiaus  (Wladyslaw Lawrynowicz 1944-2016) tapybos darbų paroda „Atmintis“.

 

Iki birželio 10 d. Ignalinos rajono mokinių vaizduojamosios ir taikomosios dailės darbų paroda.

 

Visą birželio mėnesį vyksta Lietuvos muziejų kelio 2019 projekto programa,  tema „Lietuvos kraštovaizdžiai: vandenų kultūrinė atmintis“:

 

Ignalinos krašto muziejus organizuoja ekskursiją „Prie ežerų – amžina Igno ir Linos meilė“, kurioje jos dalyviai išgirs legendą apie Ignalinos miesto pavadinimo atsiradimą, aplankys ant Paplovinio ežero kranto daugiau kaip dvidešimt metų stūksančią ąžuolinę skulptūrą, vaizduojančią Igno ir Linos meilę.

 

Prof. A. Hrebnickio memorialinis muziejus kviečia į ekskursiją „Rojus vakar ir šiandien“.  Jos dalyviai išgirs Rojaus kaimo įkūrimo istoriją, susipažins su šio kaimo savitumu, prisėdę prie tvenkinio išklausys įdomų pasakojimą apie čia gyvenusį ir dirbusį žymų pomologą, profesorių Adomą Hrebnickį, apie jo didelę meilę šiam kraštui, sodui ir tai kaip profesorius iš pelkinės šią teritoriją pavertė į Rojų. Būtina išankstinė registracija tel. 8675 01098.

 

 

Veikiančios ekspozicijos:

  • Numizmatikos ekspozicija.
  • Sporto ekspozicija.
  • Algio Jakšto fotografijų paroda „Senojo kaimo šiluma“.
  • Vestuvinė ekspozicija „Vestuvės Ignalinos krašte“.
  • Etnografinė ekspozicija.
  • Žvejybos amatas – Ignalinos tradicinės etnografinės žvejybos makete.

Muziejuje galima išbandyti žaidimą liečiamame ekrane „Ežerų krašto žinovas“. Sukurta inovatyvi paslauga leidžia pristatyti krašto istoriją nenuobodžiai, pasitelkiant žaidybines formas, kūrybiškus personažus, virtualiai  keliaujama po Ignalinos kraštą, susipažįstama su vietos kultūra, tradicijomis, vietiniais kultūros paveldo objektais, įžymybėmis.