Biudžetinė įstaiga
Ateities g. 43, 30119 Ignalina
Tel. (8 386) 53147
Mob. tel. +370 675 010 98
El. p. muziejus@ignalina.lt
Įmonės kodas 302837241

 

 

 

 

Broniaus Šablevičiaus gamtos ir portretų paroda

      Spalio 4 d. muziejuje vyko Lietuvos biologo, literato, gamtininko, biomedicinos mokslų daktaro Broniaus Šablevičiaus gamtos ir portretų fotografijos parodos atidarymas. Nors Bronius gimė Anykščių rajone, jau daugiau kaip 40 metų gyvena Ignalinoje ir yra gerai žinomas ignaliniečių tarpe. Bet ne tik mokslinėje veikloje pastebimi B. Šablevičiaus darbai. Bronius yra  puikus fotografas ir pristatydamas savo parodą labai daug ką turėjo papasakoti, kaip gimė būtent šie pristatyti fotografijos darbai. B. Šablevičius yra gamtos fotografų klubo „Žalias skėtis“, įsteigto 2009 m., narys, todėl kartu su klubu dalyvauja įvairiose parodose.  2016 m. Utenoje organizuotame konkurse –parodoje , skirtoje Žemės dienai B. Šablevičiui už geriausią gamtos fotografiją buvo įteiktas didysis prizas – sidabrinė 50 litų moneta, skirta Lietuvos gamtai. Eidamas į gamtą, jis nešasi ir fotoaparatą. Juk gamtoje niekas nesikartoja, ką šiandien pamatei, rytoj tai gali likti tik nuotraukoje.

      Į renginį susirinkę svečiai negailėjo pagiriamųjų žodžių apie B. Šablevičių. „Žiūrint į užfiksuotus kadrus ir po daugelio metų fotografijos turės išliekamąją vertę ateitiems kartoms ir kaip įrodymą, kad visa tai buvo“ – sakė Ignalinos r. savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis ir įteikė knygą „Rytų Aukštaitijos kaimai“. Taip pat sveikino ir padėkos žodžius sakė Ignalinos krašto muziejaus direktorė Renata Veličkienė, Ignalinos rajono bibliotekos darbuotojų kolektyvas, Rytų Aukštaitijos gamtos fotografų klubo „Žalias skėtis“ nariai, Tauragnų seniūnas Alvydas Danauskas ir kiti atvykę svečiai.

      B. Šablevičius parengė ir išleido ne vieną įdomų informacinį leidinį ir monografija. Jis taip pat sudarė ir išleido įvairių bukletų, paskelbė straipsnių gamtos pažinimo ir populiarinimo temomis periodikoje, publikavo gamtos objektų nuotraukų rinkiniuose ir albumuose, rengia fotografijų parodas. Valstybės saugomų teritorijų tarnybos ir „Eko Bangos“ surengtame konkurse jam pirmajam šalyje suteiktas Lietuvos „Gamtos riterio“ titulas (2011 m.). Jam skirta Ignalinos rajono savivaldybės Miko ir Kipro Petrauskų premija (2011 m.), jis yra Aplinkos ministerijos Viktoro Bergo premijos laureatas (2013 m.).

 

Ir turbūt kiekvienas žino, kad nuo to, kaip mes saugosime gamtą, naudosimės jos teikiamomis gėrybėmis, puoselėsime ir tausosime aplinką, priklausys visų mūsų ateitis.

 

Apsilankykite Ignalinos krašto muziejuje, paroda veiks spalio 1-31 dienomis.