Biudžetinė įstaiga
Ateities g. 43, 30119 Ignalina
Tel. (8 386) 53147
Mob. tel. +370 675 010 98
El. p. muziejus@ignalina.lt
Įmonės kodas 302837241

 

 

 

 

Cimbolininko Jono Lechovicko kompaktinės plokštelės pristatymas

Spalio 20 d. Ignalinos krašto muziejuje vyko renginys, skirtas Ignalinos jubiliejiniams metams. Buvo pristatyta žinomiausio Lietuvos cimbolininko, cimbolų karaliumi vadinamo,  Jono Lechovicko instrumentinės muzikos kompaktinė plokštelė. Kompaktinėje plokštelėje įrašyta 18 cimbolininko atliekamų kūrinių – polkų, valsų, maršų. Šiuo metu cimbolais daugiausia skambinama rytų Lietuvoje ir Dzūkijoje. Nors jais grojama palyginti nedidelėje teritorijoje, kiekvienas muzikantas yra išlaikęs savitą skambinimo cimbolais stilių. Kompaktinė plokštelė išleista Lietuvos liaudies kultūros centro, Ignalinos rajono savivaldybės ir Ignalinos krašto muziejaus pastangomis. Renginyje Jonas Lechovickas grojo ir gitara ir mandolina, tačiau mieliausiu instrumentu visada buvo ir išlieka cimbolai. Cimbolininko muzika daug metų skamba Pasaulio lietuvių dainų šventėse, tarptautiniuose folkloro festivaliuose, įvairiuose koncertuose,  rajono ir savo kaimo renginiuose.

Smagu, kad ir muziejus tą dieną suskambėjo gražiausiomis melodijomis, kurias dovanojo Mielagėnų laisvalaikio organizatorės Aldonos Černiauskienės vadovaujamas vokalinis ansamblis, iš Zarasų atvykę mandolinininkai (Gintaras Andrijauskas, Saulius Kuzma), cimbolininko mokinys, muzikantas Kazys Blaževičius ir pats Jonas Lechovickas nustebinęs visus ir naujomis melodijomis.

Į renginį atvyko Lietuvos liaudies kultūros centro atstovas, armonikierius, instrumentinio folkloro festivalio ,,Griežynė“ vienas iš sumanytojų, Arūnas Lunys. J. Leccovicką sveikino ir ilgiausių metų linkėjo Ignalinos rajono meras Henrikas Šiaudinis. Mylimą savo krašto žmogų sveikino Ceikinių seniūnas Saulius Zabolevičius, Gilūtų bendruomenės nariai. Visi susirinkę į renginį buvo apdovanoti naujausia Jono Lechovicko kompaktine plokštele.