Biudžetinė įstaiga
Ateities g. 43, 30119 Ignalina
Tel. (8 386) 53147
Mob. tel. +370 675 010 98
El. p. muziejus@ignalina.lt
Įmonės kodas 302837241

 

 

 

 

Doc. dr. Remigijaus Venckaus paroda „Dienorasčių vietos nr. 3“

 

 2018 m. kovo 20 d. – balandžio 12 d. Ignalinos krašto muziejuje  veiks medijų menininko, kultūros ir medijų kritiko, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto Pramogų industrijų katedros vedėjo doc. dr. Remigijaus Venckaus fotografijų paroda – DIENORAŠČIŲ VIETOS NR. 3 

Jau ne pirmą kartą Lietuvos muziejuose ir meno galerijose eksponuojami dr. Remigijaus Venckaus kūriniai reprezentuoja jo keliones po įvairias Lietuvos ir užsienio šalis. Jo visos fotografijos kuriamos metodiškai naudojant ir tobulinant autorinę techniką. Ignalinoje pristatomoje ekspozicijoje regimi eksperimentai, labai subtilūs, demonstruojantys nuolatinės autoriaus meninės kalbos paieškas ir propaguojamą savitą santykį su fotografuojamu objektu, jo aplinka ir istorija. Autorius teigia: <…> kiekviena mano paroda tai fotografijos žanro išbandymas. Tai mano kūrybinis pasitraukimas piešinio, tapybos ar net video formos link. Kaip į grynąją fotografijos formą netelpa vaizdinė raiška, taip ir turinys pasitraukia už kažkokių efemeriškų žanro ribų <…>. iš skirtingų vietų pargabenti vaizdai tarsi prijaukinami mano kūrybos archyve. Būdami kitų vietų pėdsakai jie priartinami prie mano vietos <…>. Nors fotografijos sukurtos kelionių metu, tačiau ekspozicijoje perteikiama aplinka ir nuotaika dvelkia asmeniniu ir individualiu žvilgsniu. Tad R. Venckaus sukurti kelionės atvaizdai nieko bendro neturi su atvaizdais, kuriais džiaugiasi įprastas (statistinis) keliautojas. Ši parodos versija yra trečioji. Pirmoji versija buvo eksponuota 2014-02-21 Vilniaus dailės akademijos Telšių galerijoje, antroji – 2017-11-03- 27 Anykščių menų inkubatoriuje.

 

APIE AUTORIŲ. Doc. dr. R. Venckus yra medijų meno ir kultūros tyrinėtojas, medijų menininkas. 2014 m. Vilniaus dailės akademijoje ir Lietuvos kultūros tyrimų institute apgynė humanitarinių mokslų daktaro disertaciją. Šiuo metu Doc. dr. R. Venckus yra Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto Pramogų industrijų katedros vedėjas. Anksčiau dėstė Vytauto Didžiojo, Vilniaus, Kazimiero Simonavičiaus, Šiaulių universitetuose ir Vilniaus dailės akademijoje. Yra 18–os mokslo straipsnių, 5–jų mokslo pranešimų skelbtų tarptautinėse konferencijose ir 20–ies – skelbtų respublikinėse mokslo konferencijose autorius.

Doc. dr. R. Venckus dažniausiai kuria fotografijos meną. Pagrindinė kūrybos tema: atmintis, laikas ir individuali patirtis bei vyriško kūno bei seksualumo interpretacijos. 2010 m. atstovavo Lietuvą tarptautinėje erotinio vizualiojo meno parodoje Lenkijoje. Surengė 38 autorines parodas Lietuvoje ir 3 užsienyje.

Lietuvoje doc. dr. R. Venckus yra žinomas kaip medijų kultūros ir meno kritikas, recenzuojantis šiuolaikinio meno parodas ir rašantis apie tapybą, fotografiją ir videomeną. Jo parengtos Kritinės recenzijos apie žinomus Lietuvos ir Vakarų pasaulio menininkus lydi parodas ne tik Lietuvoje, bet ir Danijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Latvijoje, etc.  Doc. dr. Remigijus Venckus yra 250 straipsnių apie meną ir kultūrą autorius.

 

PAPILDOMA INFORMACIJA

Menininko kontaktai: el. paštas: remigijus@venckus.eu

Organizatorius: Ignalinos krašto muziejus tel. (8 386) 53147 / mob. tel. +370 675 010 98 / muziejus@ignalina.lt / http://ignalinoskrastomuziejus.lt

Parodos partneris: Vilniaus Gedimino Technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakultetas (Trakų g. 1; LT-01132, Vilnius, Lietuva. Tel. +370 5 237 0636. el. paštas: kif@vgtu.lt).

 

Paroda veiks iki balandžio 12 d.