Biudžetinė įstaiga
Ateities g. 43, 30119 Ignalina
Tel. (8 386) 53147
Mob. tel. +370 675 010 98
El. p. muziejus@ignalina.lt
Įmonės kodas 302837241

 

 

 

 

Dvarų istorijos

Dvarų istorija – neatsiejama mūsų istorijos dalis, todėl prikelti iš užmaršties vieno ar kito dvaro istoriją – mūsų pareiga. Ignalinos krašto praeitis glaudžiai susijusi su dvarų kultūra, su juos valdžiusiomis dvarininkų giminėmis. Neatsitiktinai ir Ignalinos krašto muziejus vasario 22 dieną pradėjo parodų ciklą „Dvarų istorijos“,  tai  ne tik gražus didingos istorijos prisiminimas, tai ir  pilietiškumo pamoka. Tai noras priminti įdomią dvarų istoriją, atverti žmonėms mūsų krašto, mūsų rajono  dvarų, jų parkų grožį.. Ir dar  slapta ambicija parodyti, jog ne tik didieji miestai gali sukurti ir turėti kažką didingo bei gražaus – tarp jų įsiterpti gali ir provincija.  Paliesiaus dvaras,   Meikštų dvaras, Vidiškių dvaras, Dūkšto dvaras. Tai keturi dvarai rajone, kurie prikelti antram gyvenimui. Kitų buvusių dvarų vietas mena tik vienas kitas išlikęs apgriuvęs statinys, išlikęs parkas ar tiesiog tik menama dvaro buvimo vieta.

 

Renginio metu kartu buvo pristatyta  architekto Arūnas Eduardo Paslaičio paroda „Lietuvos dvarų piešiniai“. Arūnas Eduardas Paslaitis – vienas ryškiausių lietuvių architektų, turintis savitą braižą ir profesionaliai sprendžiantis šiuolaikinės architektūros problemas. Platūs architekto interesai, pomėgis gamtai ir istorijai, kelionėms per daugelį metų padėjo sukurti architektūros paveldo metraštį – piešinius, kuriuose užfiksuoti nykstantys dvarai, pilys ir kiti senosios architektūros statiniai. Arūno Eduardo piešiniai – neįkainojamas lobis. Dalies pastatų, užfiksuotų architekto piešiniuose, jau nebėra. Jo piešiniai yra lyg paminklas prarastajai dvarų Lietuvai, kurios tik pavieniams fragmentams, lyg sudaužytų gyvenimų šukėms, pavyko išlikti iki mūsų dienų. Džiugu, kad renginyje dalyvavo ir pats autorius, pasidalino įspūdžiais, atsakė į lankytojų klausimus. Arūno Eduardo Paslaičio paroda veiks iki kovo 15 dienos.

Padidėjęs dėmesys dvarų kultūrai kelia viltį, kad laikui bėgant bent jau geriausiai išlikę dvarai bus atstatyti, kad į juos sugrįš meno, muzikos, grožio ir išminties dvasia.