Biudžetinė įstaiga
Ateities g. 43, 30119 Ignalina
Tel. (8 386) 53147
Mob. tel. +370 675 010 98
El. p. muziejus@ignalina.lt
Įmonės kodas 302837241

 

 

 

 

DVI NAUJOS KŪRYBOS DARBŲ PARODOS

         Į  muziejų atkeliavo dvi naujos parodos: menininkės Nerijos Daubarės kūrybos darbų paroda „ Mažais žingsneliais link ateities“  ir Visagino dailininkų klubo „KVADRATAS“ darbų paroda (vad. Andrej Denisenko).

         Muziejaus parodų salėje parengta paroda „Mažais žingsneliais link ateities“ sudaro tapybos paveikslai taip pat rankų darbo daiktai iš odos, bei keletą žavingų skulptūrų. Nerija Daubarė apie save rašo: „Gimiau, augau ir mokiausi Vilniuje. Mano mama architektė, tad ir aš nuo vaikystės nepaleisdavau pieštuko iš rankų. Deja, vėliau daug metų dirbau su kūryba nieko bendro neturinčiame darbe, todėl tapyba buvo mano laisvalaikis. Vėliau išvažiavau gyventi į Ignaliną ir, turbūt, gamtai įkvėpus, kūryba vėl tapo mano ne tik darbu, bet ir pomėgiu, laisvalaikiu, atostogomis ir tiesiog – Gyvenimu. Tapyba man yra tarsi vidinės būsenos išlaisvinimas: kartais joje atsispindi mano gyvenimo filosofija, kartais- tiesiog ramūs vaizdai, bet kiekviename darbe pulsuoja meilė gyvenimui. Prieš keletą metų išdrįsau surengti savo pirmąją darbų parodą, o dabar paveikslai keliauja po įvairius Lietuvos miestus. Prieš 2 metus tapybos pasirodė per maža, tad prie paveikslų ėmiau derinti ir skulptūras.“

       Kitoje muziejaus parodų salėje galėsite pasigrožėti Visagino dailininkų klubo „Kvadratas“ darbų paroda. Visagino dailininkų klubas „Kvadratas“ įkurtas 1999 m., klube – 20 narių, vadovas  – Andrej Denisenko.

       Klubas atstovauja įvairioms dailės sritims – nuo realizmo iki avangardo. Ne kartą dalyvavo respublikinėse bei tarptautinėse parodose, klubo nariai buvo apdovanoti diplomais. Klubas „Kvadratas“ yra išleidęs kalendorių su savo dailininkų darbų reprodukcijomis.

      Klubo tikslai: propaguoti vaizduojamąjį meną kaip asmenybės dvasinio progreso priemonę; organizuoti Visagino menininkų dalyvavimą dailės parodose; sudaryti sąlygas savamoksliams vyresnės kartos Visagino dailininkams bendrauti ir bendradarbiauti su kuriančiu meną miesto jaunimu; teikti dailės paslaugas miesto gyventojams.

      Kviečiame visus apsilankyti Ignalinos krašto muziejuje ir pasigrožėti parodoje eksponuojamais autorių darbais.

     Parodos veiks iki vasario 28 d.

Menininkės Nerijos Daubarės „Stichijos“

Menininkės Nerijos Daubarės rankų darbo odos dirbiniai

Visagino dailininkų klubo „Kvadratas“ paveikslai