Biudžetinė įstaiga
Ateities g. 43, 30119 Ignalina
Tel. (8 386) 53147
Mob. tel. +370 675 010 98
El. p. muziejus@ignalina.lt
Įmonės kodas 302837241

 

 

 

 

Edukaciniai užsiėmimai „Papuoškime namus Kalėdoms“

Kalendoriuje pagaliau puikuojasi žiemos mėnuo ir tas metas, kai iš tikrųjų pradedame jausti kalėdinę atmosferą. Miestuose ir miesteliuose iškilmingai įžiebtos Kalėdų eglutės, o puošti namus ir viešas erdves šiuo laikotarpiu graži tradicija.

Tiems kas norėjo originaliai papuošti savo namus ir eglę,  Ignalinos krašto muziejus kvietė gruodžio 13-14 dienomis į edukacinius užsiėmimus „Papuoškime namus Kalėdoms“. Užsiėmimai vyko visiems, tiek vaikams ir jaunimui, tiek suaugusiems. Užsiėmimo vadovė Renata Veličkienė mokė, kaip iš parastų priemonių, kurių kiekvienas turi namuose, pasigaminti labai originalias ir neprastas dekoracijas. Jaunuoliai mielai mokėsi gaminti dekoracijas iš popieriaus, kurios galėtų nudžiuginti artimuosius ir draugus. Savo pasigamintais darbeliais mokėsi dekoruoti stalą ir derinti spalvas. Mokiniai dirbo atsakingai, su didžiule meile ir noru, puikia nuotaika. Jaunuoliams tai ne tik laisvalaikio praleidimas, bet ir smagus užimtumas, kuris ugdo, ramina, žadina kūrybiškumą ir kantrybę. Savo pagamintais darbeliais liko patenkinti visi. Suaugusieji daugiau mokėsi daryti dekoracijas namams ir špagato, įvairios formos butelių, džiovintų levandų, eglišakių ir kitų priemonių. Tradicija eglutę ir namus puošti pačių dary­tais žaisliu­kais jau sugrįžta. Smagu, kad ignaliniečiai nori atgai­vinti tokius gra­žius papročius, nes šiais metais užsiėmimuose dalyvavo rekordinis skaičius dalyvių. Mokymai vyko abi dienas nuo ryto iki vakaro. 

Tikriausiai daugelis pritartų, kad mūsų rankų prisilietimas prie jaukių namų papuošimo ir paprastą spalvoto popieriaus skiautelę paverčiant nuostabiu kūriniu, daug daugiau suteikia jaukumo ir šilumos nei  žaisliukas pirktas iš prekybos centro. Na, o galiausiai juk Kalėdos, tai ne išoriniai papuošalai, o jausmas širdyje. Tik būdamas draugiškas ir atlaidus pajusi Kalėdų dvasią. Tegul kalėdinės dekoracijos puošia jūsų namus bei sukuria jaukumą ir šilumą, o mes jūsų lauksime vėl kitais metais.