Biudžetinė įstaiga
Ateities g. 43, 30119 Ignalina
Tel. (8 386) 53147
Mob. tel. +370 675 010 98
El. p. muziejus@ignalina.lt
Įmonės kodas 302837241

 

 

 

 

Edukacinis užsiėmimas „Advento vainikų gamyba“

     Kalėdos pati svarbiausia šventė, sušildanti kiekvieno širdį ir užsukanti į kiekvienus namus. O Kalėdinis laikotarpis prasideda nuo Advento. Tai pats tamsiausias gamtoje metų tarpsnis, todėl dabar pats laikas pradėti kurti kalėdinę nuotaiką ir spindintį džiaugsmą. Vienas iš šio laikotarpio simbolių – tai advento vainikas, ant kurio uždegamos žvakelės.

    Antradienį, gruodžio 4 dieną, į edukacinę popietę skirtą adventinių vainikų gamybai, Ignalinos krašto muziejuje rinkosi suaugusieji ir vaikai. Susirinkusieji ne tik susipažino su vainiko atsiradimo papročiais, bet ir patys savo rankomis gamino Advento vainikus.

    Vainiką galima komponuoti iš pačių įvairiausių medžiagų, pavyzdžiui,  šieno, šiaudų, beržo šakų, eglišakių, pušies ar kadagio šakelių. Dekoruoti vainikus galima džiovintais ir iš gamtos paimtais turtais. Tai – gilės, riešutai, uogos, vaisiai, kaštonai, kankorėžiai, taip pat cinamono lazdelės, kalėdiniai žaisliukai. Žinoma labai gražu, kai Advento vainiką puošia žvakės. Keturios žvakės – tai keturios advento laikotarpio savaitės, kurios  pabrėžia tamsos ir šviesos kontrastą.

    Visi susirinkusieji, kurių buvo net dvi grupės, pasigamino Advento vainikus, patys juos dekoravo ir namo grįžo su puošnia dekoracija ar puikia dovana draugui. Edukacinius užsiėmimus vedė ir priemonėmis aprūpino muziejaus direktorė Renata Veličkienė.

    Linkime, kad Jūsų rankų darbo dekoracijos puoštų Jūsų namus bei sukurtų jaukumą, o mes kaip visada Jūsų lauksime sugrįžtančių kitais metais.