Biudžetinė įstaiga
Ateities g. 43, 30119 Ignalina
Tel. (8 386) 53147
Mob. tel. +370 675 010 98
El. p. muziejus@ignalina.lt
Įmonės kodas 302837241

 

 

 

 

Edukacinis užsiėmimas „Magiška verbų galia “

 

Likus savaitei iki Šv. Velykų, katalikai švenčia Verbų sekmadienį. Pasak etnologų, yra tikima, kad bažnyčioje šventintos ir vėliau į namus parsineštos verbos saugo nuo ligų ir nesutarimų. Laukiant verbų sekmadienio, Ignalinos krašto muziejuje vyko edukacinis užsiėmimas „Magiška verbos galia“. Verbos siejasi su prasidėjusiu pavasariu ir pranašauja jau čia pat esančias Šv. Velykas.

 

Lietuvių kalba verbos pirmą kartą paminėtos 1573 m. Rytų Aukštaitijoje tikroji tradicinė verba – kadagio šakelė papuošta beržo ar žilvyčio šakelių su išsprogusiais „kačiukais“, na o vyresnės moterys dar pridėdavo ir pernykščių ąžuolo lapų. Dabar, jau atsineštų į bažnyčią verbų ir mūsų krašte matome kaskart įvairesnių, spalvingesnių. Vieni jų parsiveža iš Kaziuko mugės, kiti bando patys susirišti.

 

Kitokią nei įprastą verbą šiemet panoro pasigaminti Ignalinos r. Vidiškių gimnazijos 4 klasės mokinai su mokytoja Elena Abeciūniene. Kovo 13 dieną, gausiai susirinkę į edukacinį užsiėmimą „Magiška verbų galia“ mokiniai bandė susirišti spalvingas verbas, padedant tautodailininkei, gerai žinomai kaip verbų rišėjai, tautinio paveldo puoselėtojai Zofijai Laurinėnienei. Mokymuose dalyvavusiems vaikams moteris aiškino ir rodė, kaip pradėti verbos rišimą, kaip derinti žolynus ir kaip užbaigti. Kiekvienas gavo po pagaliuką, siūlo ir galėjo rinktis jam patinkančias žoleles. Susipažinus su verbos rišimo ypatumais, virte virė darbas. Išsekus džiovintų augalų gausybei, mokinių rankose pražydo spalvingos verbos.  

 

Ačiū tautinio paveldo puoselėtojai Zofijai Laurinėnienei už puikias pamokas mokantis rišti verbas.