Biudžetinė įstaiga
Ateities g. 43, 30119 Ignalina
Tel. (8 386) 53147
Mob. tel. +370 675 010 98
El. p. muziejus@ignalina.lt
Įmonės kodas 302837241

 

 

 

 

Edukacinis užsiėmimas „Magiška verbų galia“

Artėja Verbų sekmadienis – svarbi priešvelykinė krikščionių šventė. Verba – šios šventės svarbiausias simbolis. Ignalinos krašto muziejus kovo 22 d. kvietė visus į edukacinį užsiėmimą išmokti ne tik rišti verbų, bet ir susipažinti su verbų rišimo tradicijomis.

Verbų šventinimo tradicija Lietuvoje gyvuoja jau ne vieną šimtmetį. Tikima, kad bažnyčioje Verbų sekmadienį pašventintos verbos ar kadagių šakelės, laikomos namuose, apsaugo juos nuo žaibo, suteikia visai šeimai sveikatos. Seniau tikrąja verba buvo laikomas vien kadagys, o šiandien paplitusios ir Vilniaus krašto verbos.

Užsiėmime aktyviai dalyvavo Česlovo Kudabos progimnazijos penktokai su mokytoja Virginija Maskoliūniene. Muziejininkė Marija Kirkienė jiems papasakojo apie verbų rišimo tradicijas, parodė, kaip atrodo tradicinė verba. Tautodailininkė Zofija Laurinėnienė mokino, kaip teisingai rišti verbas, atkreipdama dalyvių dėmesį ir į augalų paruošimą. Kiekviena surišta verba buvo savita. Ji atspindėjo rišėjo nuotaiką, būdą ir gebėjimus. Tikimės, kad prisiminti papročiai, išgyventos geros emocijos ir įgyta patirtis ilgam išliks kiekvieno dalyvio atmintyje.