Biudžetinė įstaiga
Ateities g. 43, 30119 Ignalina
Tel. (8 386) 53147
Mob. tel. +370 675 010 98
El. p. muziejus@ignalina.lt
Įmonės kodas 302837241

 

 

 

 

Edukaciniai užsiėmimai

EDUKACINĖS PROGRAMOS

 

Ignalinos krašto muziejus, Ateities g. 43, Ignalina LT-30119

 

„Rojaus paslaptys“ (gegužės 1 d. – spalio 1d.)

 

Prof. Adomo Hrebnickio memorialiniame muziejuje supažindinama su gamta, kuri supa Rojaus kaime įsikūrusį muziejų, žymiausio Lietuvos sodininkystės pomologo veikla.  Muziejaus lankytojai skatinami ugdyti aktyvumą, kūrybiškumą, atskleisti praeities ir šiuolaikinio pasaulio sąsajas.

Programa skirta 1 – 12 kl. moksleiviams,  mokytojams ir kitiems suaugusiesiems.

Užsiėmimai vedami atsižvelgiant į dalyvių amžių.

Edukacinių užsiėmimų trukmė: nuo 30 min. iki 1 val.

 

„Žvejyba Ignalinos krašte“

 

Ignalina – ežerų kraštas. Rajone yra per du šimtus ežerų, užimančių beveik 8 procentus Ignalinos rajono teritorijos. Neatsitiktinai tokiame ežeringame krašte nuo žilos senovės daugelio žmonių pragyvenimo šaltinis buvo žvejyba. Edukacinio užsiėmimo metu pasakojama apie Ignalinos ežerus, nes kiekvienas Ignalinos ežeras unikalus ir saugantis savo istoriją.  Susipažįstama su senoviniais žvejybos įrankiais, žvejybiniais tinklais, jų mezgimu. Kalbama apie žuvų rūšis, jų gaudymo tradicijas, pristatomas interaktyvus žaidimas „Ežerų krašto žinovas“. Sukurta inovatyvi paslauga – interaktyvus žaidimas leidžia pristatyti krašto istoriją nenuobodžiai, pasitelkiant žaidybines formas, kūrybiškus personažus, virtualiai  keliaujama po Ignalinos kraštą, susipažįstama su vietos kultūra, tradicijomis, vietiniais kultūros paveldo objektais, įžymybėmis.

Programa skirta 1 – 12 kl. moksleiviams.

Užsiėmimai vedami atsižvelgiant į dalyvių amžių.

Edukacinių užsiėmimų trukmė: 1 val.

 

„Papuoškime namus Kalėdoms“ (gruodžio mėn.)

 

Muziejus kviečia laikytis senųjų tradicijų ruošiantis adventui bei laukiant Kalėdų ir siūlo dalyvauti edukaciniuose renginiuose „Papuoškime namus Kalėdoms“. Dalyvaudami  šioje edukacinėje programoje išmoksite pasigaminti žaisliukų, įvairių kalėdinių dekoracijų iš paprastų priemonių (ryžiai, druska, medžio šakelės, siūlai, kaštonai ir pan.). Pagaminti rankdarbiai sušildys artimuosius ir papuoš namus. Kalėdų laukimas bus prasmingas ir paslaptingas.

Programa skirta 1 – 12 kl. moksleiviams, mokytojams ir kitiems suaugusiesiems.

Užsiėmimai vedami atsižvelgiant į dalyvių amžių.

Edukacinių užsiėmimų trukmė: 1 – 1:30 val.

 

„Magiška verbos galia“ (kovo – balandžio mėn.)

 

Verbų sekmadienis – svarbi priešvelykinė krikščionių šventė. Verba – šios šventės svarbiausias simbolis. Užsiėmimo metu pasakojama  apie verbų rišimo tradicijas, parodoma, kaip atrodo tradicinė verba. Tautodailininkė mokina, kaip teisingai rišti verbas, atkreipdama dalyvių dėmesį ir į augalų paruošimą (džiovinimą, augalų pažinimą, spalvų derinimą). Kiekvienas dalyvis išeina pasigaminęs savo verbą. Kiekviena surišta verba yra savita. Ji atspindi rišėjo nuotaiką, būdą ir gebėjimus.

Programa skirta 5 – 12 kl. moksleiviams, mokytojams ir kitiems suaugusiesiems.

Užsiėmimai vedami atsižvelgiant į dalyvių amžių.

Edukacinių užsiėmimų trukmė: 1 – 1:30 val.

 

„Rudeninė puokštė“ (tik rugsėjo – spalio mėn.)

 

Įsibėgėjęs ruduo priverčia susitaikyti su vis trumpėjančiais saulės spindulių švystelėjimais pro auksinius klevų lapus.  Tamsesniais ir šaltesniais rudens vakarais namuose norisi susikurti kuo jaukesnį ir šiltesnį kampelį. 
Praktinio užsiėmimo metu išmoksite sukti gėles iš klevo lapų. Šiomis gėlėmis galėsite papuošti savo klasę, mokyklą, namų interjerą.

Programa skirta 1 – 12 kl. moksleiviams, mokytojams ir kitiems suaugusiesiems.

Užsiėmimai vedami atsižvelgiant į dalyvių amžių.

Edukacinių užsiėmimų trukmė: 1  val.

 

„Eksponatas pasakoja“ 

 

Programos tikslas – skatinti mokinių domėjimąsi krašto istorija, patrauklia forma supažindinti juos su ekspozicijoje surinktais  senoviniais buities rakandais, ugdyti aktyvumą, kūrybiškumą, atskleisti praeities ir šiuolaikinio pasaulio sąsajas. Organizuoti mažiesiems lankytojams dienas muziejuje.  Praktinės užduotys –  piešimas, viktorina.

Programa skirta pradinių klasių moksleiviams ( 1 – 4 kl. ).

Užsiėmimai vedami atsižvelgiant į dalyvių amžių.

Edukacinių užsiėmimų trukmė: nuo 30 min. iki 1  val.

 

„Senoji mokykla“ (tik rugsėjo mėn.)

 

Edukacijos metu  išmoksite skaičiuoti skaitliukais, galėsite pavartyti senus vadovėlius ir susipažinti su istorija, kokia mokykla buvo anksčiau. Pirmoji mokykla Ignalinoje atidaryta 1906 metais geležinkeliečiams priklausančiame mediniame pastate. Tai puiki proga pažvelgti į kitokią, senąją mokyklą ir sužinoti, kaip keitėsi knygos, mokymo priemonės bei drabužiai.

Programa skirta 1 – 12 kl. moksleiviams.

Užsiėmimai vedami atsižvelgiant į dalyvių amžių.

Edukacinių užsiėmimų trukmė: 45 min.

 

 

 

Edukacines programas prašome užsisakyti iš anksto tel. (8 386) 53147, mob. tel. +370 675 010 98.