Biudžetinė įstaiga
Ateities g. 43, 30119 Ignalina
Tel. (8 386) 53147
Mob. tel. +370 675 010 98
El. p. muziejus@ignalina.lt
Įmonės kodas 302837241

 

 

 

 

Edukaciniai užsiėmimai

EDUKACINĖS PROGRAMOS

 

Ignalinos krašto muziejus, Ateities g. 43, Ignalina LT-30119

 

„Rojaus paslaptys“ (gegužės 1 d. – spalio 1d.)

 

Prof. Adomo Hrebnickio memorialiniame muziejuje supažindinama su gamta, kuri supa Rojaus kaime įsikūrusį muziejų, žymiausio Lietuvos sodininkystės pomologo veikla.  Muziejaus lankytojai skatinami ugdyti aktyvumą, kūrybiškumą, atskleisti praeities ir šiuolaikinio pasaulio sąsajas.

Programa skirta 1 – 12 kl. moksleiviams,  mokytojams ir kitiems suaugusiesiems.

Užsiėmimai vedami atsižvelgiant į dalyvių amžių.

Edukacinių užsiėmimų trukmė: nuo 30 min. iki 1 val.

 

„Kelionė geležinkelio istorijos bėgiais“

 

Tai edukacinė ekspozicija skirta visoms amžiaus grupėms ir interaktyviai supažindinanti muziejaus lankytojus su geležinkelių paveldo istorija. Edukacinę ekspoziciją sudaro unikalūs, interaktyvūs eksponatai – informatyvūs stendai, magnetiniai žaislai, magnetinės lentos, kubai leidžiantys kiekvienam keliauti geležinkelio istorijos bėgiais ir pačiam pajusti istorijos savitumą.

Mediniai kubai, kuriais žaidžiama dėlionės principu, leidžia pažinti geležinkelių stočių kompleksų pastatus (vandens bokštus, depus, keleivių namus ir pan.)

Medinė magnetinė lenta „Traukinys“, ant kurios galima ne tik piešti su specialiu rašikliu, bet ir ant lentos dėti magnetines figūras, skaičius, raidžių rinkinius. Taip sukuriami įdomūs edukaciniai sprendimai leidžiantys labiau įsigilinti į kelionę „geležinkelio bėgiais“. Šis užsiėmimas tinka net vaikams nuo 3 metų.

Magnetinis žemėlapis su ženklais leidžiantis dėlioti ir sužinoti, kokios stotys buvo geležinkelio Sankt Peterburgas–Varšuva kelyje.

Informatyvūs stendai su išsamia informacija, pasakoja apie geležinkelių paveldą, apie geležinkelių plėtros poveikį žmogui, statiniams, struktūroms bei aplinkai. Supažindinama su plačiuoju ir siauruoju geležinkeliu ir su urbanistiniais  geležinkelių stočių kompleksų ypatumais.

Programa skirta iki mokyklinio amžiaus vaikams,  1 – 12 kl. moksleiviams, mokytojams, šeimoms, suaugusiems. 

Užsiėmimai vedami atsižvelgiant į dalyvių amžių.

Edukacinių užsiėmimų trukmė: nuo 30 min. iki 1 val.

 

„Papuoškime namus Kalėdoms“ (gruodžio mėn.)

 

Muziejus kviečia laikytis senųjų tradicijų ruošiantis adventui bei laukiant Kalėdų ir siūlo dalyvauti edukaciniuose renginiuose „Papuoškime namus Kalėdoms“. Dalyvaudami  šioje edukacinėje programoje išmoksite pasigaminti žaisliukų, įvairių kalėdinių dekoracijų iš paprastų priemonių (ryžiai, druska, medžio šakelės, siūlai, kaštonai ir pan.). Pagaminti rankdarbiai sušildys artimuosius ir papuoš namus. Kalėdų laukimas bus prasmingas ir paslaptingas.

Programa skirta 1 – 12 kl. moksleiviams, mokytojams ir kitiems suaugusiesiems.

Užsiėmimai vedami atsižvelgiant į dalyvių amžių.

Edukacinių užsiėmimų trukmė: 1 – 1:30 val.

 

„Magiška verbos galia“ (kovo – balandžio mėn.)

 

Verbų sekmadienis – svarbi priešvelykinė krikščionių šventė. Verba – šios šventės svarbiausias simbolis. Užsiėmimo metu pasakojama  apie verbų rišimo tradicijas, parodoma, kaip atrodo tradicinė verba. Tautodailininkė mokina, kaip teisingai rišti verbas, atkreipdama dalyvių dėmesį ir į augalų paruošimą (džiovinimą, augalų pažinimą, spalvų derinimą). Kiekvienas dalyvis išeina pasigaminęs savo verbą. Kiekviena surišta verba yra savita. Ji atspindi rišėjo nuotaiką, būdą ir gebėjimus.

Programa skirta 5 – 12 kl. moksleiviams, mokytojams ir kitiems suaugusiesiems.

Užsiėmimai vedami atsižvelgiant į dalyvių amžių.

Edukacinių užsiėmimų trukmė: 1 – 1.30 val.

 

„Rudeninė puokštė“ (tik rugsėjo – spalio mėn.)

 

Įsibėgėjęs ruduo priverčia susitaikyti su vis trumpėjančiais saulės spindulių švystelėjimais pro auksinius klevų lapus.  Tamsesniais ir šaltesniais rudens vakarais namuose norisi susikurti kuo jaukesnį ir šiltesnį kampelį. 
Praktinio užsiėmimo metu išmoksite sukti gėles iš klevo lapų. Šiomis gėlėmis galėsite papuošti savo klasę, mokyklą, namų interjerą.

Programa skirta 1 – 12 kl. moksleiviams, mokytojams ir kitiems suaugusiesiems.

Užsiėmimai vedami atsižvelgiant į dalyvių amžių.

Edukacinių užsiėmimų trukmė: 1  val.

 

„Eksponatas pasakoja“ 

 

Programos tikslas – skatinti mokinių domėjimąsi krašto istorija, patrauklia forma supažindinti juos su ekspozicijoje surinktais  senoviniais buities rakandais, ugdyti aktyvumą, kūrybiškumą, atskleisti praeities ir šiuolaikinio pasaulio sąsajas. Organizuoti mažiesiems lankytojams dienas muziejuje.  Praktinės užduotys –  piešimas, viktorina.

Programa skirta pradinių klasių moksleiviams ( 1 – 4 kl. ).

Užsiėmimai vedami atsižvelgiant į dalyvių amžių.

Edukacinių užsiėmimų trukmė: nuo 30 min. iki 1  val.

 

„Kūrybinės dirbtuvės – apyrankių gamyba“

 

Šios edukacijos metu pasinersite į užburiantį kūrybinį procesą, sužinosite apie apyrankių tautinę simboliką ir ženklus, pynimo reikšmę, galėsite nusipinti ne tik spalvotą apyrankę iš virvelių, bet ir įvairių spalvų odines ar medžiagines apyrankes. Edukacija puoselėja gamybos rankomis techniką, lavina kūrybiškumą ir saviraišką.

Programa skirta 5- 12 kl. moksleiviams.

Užsiėmimai vedami atsižvelgiant į dalyvių amžių.

Edukacinių užsiėmimų trukmė: 45 min.

 

„Lietuvių liaudies dailės ornamentai ir simbolika“ 

 

Lietuvių tautodailėje gausu ornamentų ir simbolių. Jais buvo dekoruojami baldai, drabužiai, pastatai ir kiti įvairūs buities daiktai, o kiekvienas simbolis turėjo savo reikšmę. Spalvos taip pat buvo neatsiejama tautodailės dalis. Šio užsiėmimo metu susipažinsite su ornamentais ir simboliais, spalvų reikšme, dekoruosite lininį maišelį Ignalinos krašto audinių raštų motyvais, atskleisite savo kūrybinius sugebėjimus ir lavinsite vaizduotę.

Programa skirta visų amžiaus grupių lankytojams. Dalyvių skaičius ribotas (iki 15 asmenų) 

Edukacinio užsiėmimo trukmė: iki  60 min.

 

 

 

 

Edukacines programas prašome užsisakyti iš anksto tel. (8 386) 53147, mob. tel. +370 675 010 98.