Biudžetinė įstaiga
Ateities g. 43, 30119 Ignalina
Tel. (8 386) 53147
Mob. tel. +370 675 010 98
El. p. muziejus@ignalina.lt
Įmonės kodas 302837241

 

 

 

 

EUROPOS PAVELDO DIENOS ’17

Rugsėjo 15 d. Ignalinos krašto muziejuje įvyko renginys – Europos paveldo dienos “Kultūrinis kraštovaizdis: nuo piliakalnių iki miesto bokštų“. Šia iniciatyva buvo kviečiama pažinti Lietuvos istorinio kultūrinio kraštovaizdžio įvairovę, suprasti mūsų gyvenamų vietovių unikalumą ir vertę.

Idėja pradėti rengti paveldo dienas (toliau – EPD) gimė Prancūzijoje dar 1984 metais, jos iniciatorius buvo Prancūzijos kultūros ministras Jack Lang. Per keletą metų šis renginys išplito po daugelį vakarų Europos šalių ir pasidarė toks populiarus, jog nuo 1991 metų Europos Tarybai inicijavus ir parėmus Europos Sąjungai, visoje Europoje imta rengti Europos paveldo dienas.

Renginio metu buvo supažindinama su Europos paveldo dienomis, jų svarba, Ignalinos rajono paveldo objektais. Po įžanginės paskaitos Ignalinos viešosios bibliotekos direktorė Loreta Aleknienė pristatė šiais metais bibliotekos vykdomą projektą „Piliakalnių istorija žadina vaizduotę“ ir visus pakvietė į baigiamąjį projekto renginį, kuris vyks ant Ladakalnio rugsėjo 22 d. Piliakalnių metams skirti prasmingi renginiai vyko gražiausiose Aukštaitijos nacionalinio ir Labanoro regioninio bei Sirvėtos regioninio parkų vietose. Tai atviros istorijos pamokos, legendų ir sakmių skaitymai, literatūrinės ir muzikinės kompozicijos,  susitikimai su žinomais žmonėmis.

Ignalinos krašto muziejuje buvo įgyvendintas projektas interaktyvus žaidimas „Ežerų krašto žinovas“, kurį pristatė muziejaus direktorė Renata Veličkienė. Šis interaktyvus žaidimas liečiamame ekrane pristato krašto istoriją nenuobodžiai, pasitelkiant žaidybines formas, kūrybiškus personažus, virtualiai  keliaujama po Ignalinos kraštą, susipažįstama su vietos kultūra, tradicijomis, vietiniais kultūros paveldo objektais. Projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba. Renginyje dalyvavęs Ignalinos rajono savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis dėkojo už iniciatyvas ir linkėjimo jaunimui domėtis savo gimtuoju kraštu, saugoti, puoselėti jį ir vertinti tai ką turime.

Geografas, gamtininkas ir politinis veikėjas Česlovas Kudaba yra pasakęs: ,, Žmogus, nepažįstantis savo tautos namų – Tėvynės žemės, kurioje nuo seno tėvai ir protėviai gyveno, nėra savo krašto pilietis! Įsisąmoninkime – pilietis. Pilies žmogus. Statęs ją, turintis ją, ginantis ją, savo pilį…‘‘

Stipri ir sąmoninga bendruomenė yra būtina norint užtikrinti kultūros paveldo tausojimą. Visi esame jo kūrėjai. Tai bendras turtas, kurio vertei ir tapatumui išsaugoti reikalingos visų mūsų pastangos. Šiuo renginiu ypatingai buvo siekiama sudominti moksleivius ir paskatinti juos domėtis savo krašto kultūros istorija, ugdyti mokinių pilietines ir tautines vertybes.