Biudžetinė įstaiga
Ateities g. 43, 30119 Ignalina
Tel. (8 386) 53147
Mob. tel. +370 675 010 98
El. p. muziejus@ignalina.lt
Įmonės kodas 302837241

 

 

 

 

Gegužės 18 d. Rojuje buvo paminėta Tarptautinė muziejų diena

Gegužės 18 d. Rojuje buvo paminėta Tarptautinė muziejų diena. Į sužaliavusį ir gėlėmis pasipuošusį Rojų rinkosi svečiai. Atvyko Ignalinos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Gintautas Kindurys, Švietimo kultūros ir sporto skyriaus vyresn. specialistė Rasa Juodagalvienė, Dūkšto seniūnas Vytautas Kazėnas ir gausus būrys svečių,  mylinčių ir mėgstančių  šį kampelį.
Šventė vyko naujai suremontuotoje klėtelėje, kuri tą dieną kvepėjo namine duona. Duonos tešlą reikia brandinti šiltai, todėl ją su raugu užmaišė, savo namuose kildino ir iškepė Dūkšto kultūros centro laisvalaikio organizatorė Agnė Umbrasienė.
2015-ieji paskelbti Etnografinių regionų metais, per kuriuos siekiama atkreipti dėmesį į specifinius atskirų Lietuvos teritorijų kultūrinius ypatumus, paskatinti juos saugoti ir puoselėti. Tiesa, šiais laikais žmonių gyvensena atskirose Lietuvos dalyse ryškiau nesiskiria, bet dauguma žmonių ir dabar žino, kokiai etnografinei grupei jie priklauso, žino savo tėvų bei senelių etnografinę priklausomybę. Prof. A.Hrebnickio proanūkis Andžejus Reimanas, mylėdamas ir puoselėdamas prosenelio atminimą, pasirūpino, kad muziejaus eksozicija pasipildytų prof A.Hrebnickį ir tą laikmetį menančiomis foto nuotraukomis. Renginio metu, įpinant to laikmačio liūdininkų prisiminimus,  muziejų dienos dalyviams buvo rodomos tų nuotraukų skaidrės.  Vėliau yra didelis noras tas nuotraukas suguldyti į knygą – albumą.
Renginyje taip pat dalyvavo Tauragnų miestelio moterų vokalinis ansamblis, kuris palaikė gerą nuotaiką puikiai šiai progai pritaikytais romansais. Net ir pasibaigus šventei, daugelis  neskubėjo skirstytis, liko pasišnekučiuoti prie kavos puodelio o ir muziejus tą dieną dirbo iki 22 valandos.
Tarptautinę muziejų  dieną muziejininkai švenčia dirbdami, nes ši diena, be abejo, yra skirta visuomenei ir ypač sudominti tuos, kurie į muziejų retai teužeina.