tel. (8 386) 53147

mob. tel. +370 675 010 98

muziejus@ignalina.lt

„GIEDRIUS MACKEVIČIUS (1945–2008) IR JO TEATRAS“

Spalio 10 dieną Ignalinos krašto muziejus kvietė į kraštiečio, pasaulyje žinomo aktoriaus, režisieriaus, choreografo, teatro novatoriaus Giedriaus Mackevičiaus gyvenimą ir kūrybą pristatančią tarptautinę parodą „Giedrius Mackevičius (1945-2008) ir jo Teatras“. Tai pirmoji tokia išsami Lietuvoje pristatoma paroda, skirta garsiausiam M. Tenisono trupės mimui, pasaulinę šlovę pelniusio G. Mackevičiaus gyvenimo ir kūrybos įprasminimui. Tarptautinę kilnojamąją parodą „Giedrius Mackevičius (1945–2008) ir jo Teatras“ parengė Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus, surinkęs, apibendrinęs ir įprasminęs plačiai po Lietuvą, Latviją, Ukrainą ir Rusiją išsibarsčiusį teatro novatoriaus – režisieriaus, aktoriaus, choreografo, pedagogo G. Mackevičiaus gyvenimo ir kūrybos palikimą.

Parodos pristatymo metu G. Mackevičiaus sesuo Gražina Mackevičiūtė-Rėgalienė pasakojo , jog jų mama Emilija dirbo mokytoja. Beveik dešimtmetį keliavo po įvairias mokyklas, kol galiausiai įsikūrė Dūkšto miestelyje. Čia Giedrius ir Gražina baigė mokyklą. Nors labai svajojo tapti aktoriumi, mamos paskatintas įstojo studijuoti chemijos. Labai greitai jis tapo pantomimos trupės aktoriumi ir geriausiu Pabaltijo mimu. Po Kalantos susideginimo dalyvavo jaunimo laisvės judėjime ir tapo „pažymėtuoju“. Tuomet kaip stovi išvažiavo į Maskvą, dirbo kroviku, įstojo į garsųjį teatro institutą (GITIS), jį baigė raudonu diplomu ir subūrė saviveiklinį teatro kolektyvą,  kuris vėliau tapo profesionaliu teatru.

Renginyje taip pat dalyvavo ir G. Mackevičiaus klasiokas Rimas Bareika, kuris pasakojo apie judviejų vaikystę, kai kartu žaisdavo tinklinį, grojo mokyklos orkestrėlyje, šoko ansamblyje, vaidino.

Ignalinos kultūros ir sporto centro režisierė Jolanta Narbutaitienė dalijosi prisiminais, kaip būdama studentė  Klaipėdos žvejų rūmuose matė vieną G. Mackevičiaus spektaklį. Jolanta Narbutaitienė dėkojo projekto vadovei Liucijai Armonaitei už jos pastangas ir nuveiktus darbus.

“Iš tiesų garbinga šio žmogaus gyvenimo istorija, kartais per vėlai atrandame, įvertiname, pagerbiame didžius kūrėjus…“,– sakė savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis.

Parodą pristačiusi projekto vadovė, žurnalistė, dramaturgė Liucija Armonaitė, dėkojo Ignalinos rajono savivaldybei, Dūkšto ir Grybėnų žmonėms už supratimą ir  pagalbą įamžinant Giedriaus Mackevičiaus atminimą.

Paroda veiks iki spalio 31 d.