Biudžetinė įstaiga
Ateities g. 43, 30119 Ignalina
Tel. (8 386) 53147
Mob. tel. +370 675 010 98
El. p. muziejus@ignalina.lt
Įmonės kodas 302837241

 

 

 

 

Ignalinos krašto muziejaus informacija

2010–2012 m. sukūrus Lietuvos integralią muziejų informacinę sistemą (LIMIS) – prieiga internete www.limis.lt, visiems Lietuvos muziejams susidarė galimybė jų sukurtą kultūros paveldo skaitmeninį turinį integruoti į nacionalinę ir tarptautinę virtualią erdvę. 

Inovatyvi kultūros paveldo sklaida muziejaus informaciją ir eksponatų vaizdus padarė prieinamus didžiulei auditorijai. Šiuolaikinės technologijos leidžia patraukliai vartotojui pateikti eksponatų vaizdus ir informaciją.

 

Vasario 8 d. Ignalinos krašto muziejuje lankėsi LIMIS centro Skaitmeninimo skyriaus vedėja Skirmantė Kvietkauskienė su savo komanda ir fotografavo tuos Ignalinos muziejaus eksponatus, kurių atvežti į LM ISC LIMIS nėra galimybių. Kiti eksponatai bus skaitmeninami gegužės mėnesį jau LM ISC LIMIS centre. Atrenkant eksponatus ir kitas vertybes skaitmeninimui, prioritetai yra šių kultūros paveldo objektų vertingumas, amžius, reprezentatyvumas, aktualumas, poreikis užfiksuoti jų esamą būklę.

 

LIMIS centras 2018 m. tęsia ir muziejininkų mokymus kultūros paveldo objektų skaitmeninimo srityje. Ignalinos krašto muziejaus darbuotojos dalyvaus mokymuose „Skaitmeninių vaizdų parengimas saugojimui ir sklaidai“, kur bus supažindinama su tinkamoms ir kokybiškoms skaitmeninėms byloms parengti naudojamomis vaizdų apdorojimo programomis ir jų pagrindinėmis funkcijomis. Mokymuose „Muziejininkų mokymai dirbti su LIMIS“ , kur bus supažindinama, kaip vykdyti automatizuotą eksponatų apskaitą, formuoti aktus, pirminės apskaitos ir inventorines knygas, aprašyti muziejuose saugomus objektus, įkelti skaitmenines bylas, viešinti informaciją apie muziejaus objektus ir kt. Mokymuose „Rinkinių apskaita naudojant LIMIS“ bus supažindinama su kompiuterizuota rinkinių apskaita naudojantis LIMIS: pasirengimu kompiuterizuotai apskaitai, eksponatų apskaita, pirminės apskaitos ir inventorinių knygų pildymu, eksponatų vertinimu ir kitais muziejinės veiklos darbais. Mokymai vyks pagal Lietuvos kultūros tarybos programos „Kvalifikacijos kėlimas“ projektą „Muziejininkų, dirbančių kultūros paveldo objektų skaitmeninimo srityje, mokymai“.