Biudžetinė įstaiga
Ateities g. 43, 30119 Ignalina
Tel. (8 386) 53147
Mob. tel. +370 675 010 98
El. p. muziejus@ignalina.lt
Įmonės kodas 302837241

 

 

 

 

Ignalinos mokyklai 110 metų

Rugsėjo 2 dieną muziejuje atidaryta paroda, skirta pirmosios mokyklos Ignalinoje įsteigimo 110-osioms metinėms.

Mokykla svarbi kiekvienam. Tai – kelio pradžia, mokslo ir gyvenimo žinių aruodas, draugystės, bendravimo, pažinimo, savęs atradimo pradžiamokslis. Tai ne tik pamokos, ne tik skaičiai, formulės ar gramatikos taisyklės, tai amžinai gyvas, klegantis ir nerimstantis vaikystės, paauglystės pasaulis, auginantis ir brandinantis žmogų, mūsų šalies pilietį. Kiekvienos mokyklos istorija susideda iš daugelio mažesnių istorijų, kurias rašė ir teberašo buvę bei esami mokiniai ir mokytojai. Kai mintimis grįžtame į mokyklą, visada prisimename mokyklinius suolus, baltos kreidos kelią klasės lentoje ir mokytojus, mokiusius ir paskatinusius nuolat ieškoti žinių ir savojo gyvenimo kelio.

110 metų, atrodo nedaug, bet per tuos metus pasikeitė viskas, knygos, kuprinės, rašymo priemonės, mokykliniai suolai, uniformos. Kai kurie dar tuos pasikeitimus prisimenam, o kai kuriems, jaunesnei kartai, bus smagu pavartyti senas knygas, pasėdėti senam suole ir pamatyti kokia buvo mokyklinė uniforma. Begalinį mūsų tautos troškimą šviestis, rodo ne tik mokyklų kūrimas lietuviškos spaudos draudimo laikotarpiu, bet ir lietuvių išradingumas, pasigaminant įvairias mokymuisi reikalingas priemones. XIX a. pabaigos mokyklėlių moksleiviai naudojo įdomias rašymo priemones – pvz. iš šovinio gilzės pagamintą plunksną. Dabar mus stebina ir neįprasti, dalykai, kurių anksčiau buvo mokoma. Mokyklose tarpukaryje vaikai būdavo ruošiami gyvenimui, todėl jie turėjo žinoti, kaip atrodo aviža, grikio kruopa, buvo mokomi įsisiūti sagą, lopyti kojines.

Į parodos atidarymą susirinko dirbusieji ir tebedirbantys mokyklos mokytojai, mokiniai, svečiai. Renginį papuošė Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos pirmokai – Aurėja, Nojus ir Orestas – deklamavę mokyklai skirtus eilėraštukus. 

Už pagalbą rengiant parodą dėkojame Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijai, buvusiam ilgamečiam direktoriui Juozui Repšiui, mokytojai Janinai Berezinai, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjai Rimantai Vilčinskienei, Dūkšto mokyklai.

Kviečiame visus apsilankyti parodoje „Ignalinos mokyklai 110 metų“ ir paklaidžioti po mokyklos istorijos labirintus.