Biudžetinė įstaiga
Ateities g. 43, 30119 Ignalina
Tel. (8 386) 53147
Mob. tel. +370 675 010 98
El. p. muziejus@ignalina.lt
Įmonės kodas 302837241

 

 

 

 

Įgyvendintas naujas projektas

Lapkričio 20 dieną Ignalinos krašto muziejuje su duona ir druska pasitikti atėjusieji lankytojai į projekto „Senųjų lietuviškų vestuvių papročiai ir apeigos“ pristatymą. Projektu siekiama atgaivinti senųjų vestuvių tradicijas ir išplėsti esančią ekspoziciją „Vestuvės Ignalinos krašte“, supažindinti lankytojus su vestuvių papročiais, padėti labiau suprasti jų simbolinę reikšmę, labiau suprasti atskirų apeigų istorinės raidos klausimus.

Projektas buvo įgyvendinamas visus metus, buvo surinkta daug įdomios informacijos, su kuria ir bus supažindinami muziejaus lankytojai. Vestuvės anksčiau buvo pati didžiausia šventė ir trukdavo gana ilgą laiką. Jos turėjo daugybę papročių, apeigų, dainų, oracijų. Iš kitų šeimos švenčių jos išsiskiria ir vestuvininkų išdaigomis, pokyliu. Visa tai, kas susiję su šeimos kūrimu, mūsų protėviams buvo šventa ir nepertraukiama. Galbūt todėl jie, daugybę metų išlaikydavo puikius santykius šeimoje. Tvirtai ir užtikrintai žengdavo koja kojon. Vestuvėse dalyvaudavo viso kaimo žmonės, o ir papročių bei apeigų šia proga, būdavo atliekama lyg iš gausybės rago. Vestuvės turėdavo ypatingą simbolinę reikšmę.

Ignalinos krašto muziejus – vienintelis muziejus turintis tikrą vestuvinę ekspozicijų salę. Tai atkurta tarybiniais metais veikusi metrikacijos salė. Džiugu, kad nuo šių metų iškilmingų santuokų registravimas vėl atnaujintas ir vyksta muziejuje, iškilmingoje vestuvių ekspozicijos salėje.

Muziejus džiaugiasi įgyvendintu projektu ir kviečia visus apsilankyti atnaujintoje ekspozicijoje. Lankytojas, sekdamas įgyvendinto projekto nuorodomis, ne tik sužinos daug vestuvinių papročių, bet galės pasisemti idėjų ir savo vestuvių scenarijui, suteikdamas šventei unikalumo, sakralumo, kad ji nebūtų tik smagus pasilinksminimas, o įprasmintų svarbų dviejų žmonių gyvenimo etapą – perėjimą link naujos būties.

Už pagalbą įgyvendinat projektą dėkojame folkloro ansambliui „Čulbutė“ ir jos vadovei Sigutei Mudinienei, bei Videocut kūrybinei grupei ir jos vadovui Adomui Zalensui. Už iškeptą naminę duoną – Jūratei Tamulevičienei. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba https://www.ltkt.lt/