Biudžetinė įstaiga
Ateities g. 43, 30119 Ignalina
Tel. (8 386) 53147
Mob. tel. +370 675 010 98
El. p. muziejus@ignalina.lt
Įmonės kodas 302837241

 

 

 

 

Jono Grundos kūrybos darbų paroda „Mes – Jūsų visuomenės nariai“

Ignalinos krašto muziejuje birželio 7 dieną buvo pristatyta skulptoriaus ir dailininko Jono Grundos kūrybos darbų paroda „Mes – Jūsų visuomenės nariai“. Tokiu pavadinimu ignalinietis menininkas, Visagino socialinės globos namų užimtumo specialistas J. Grunda pristato žmonių su proto ir psichikos negalia portretų parodą. Šie žmonės gyvena Visagino socialinės globos namuose. Įstaigą ir jos gyventojus palies pertvarkos procesas, todėl svarbu, kad jau šiandien visuomenė būtų informuota ir pasiruošusi tolerantiškai priimti šiuos žmones. Parodoje pristatomi 25 menininko J. Grundos kūriniai ir keletas Visagino socialinės globos namų gyventojo Konstantino Poltorackio

Menininkas Jonas Grunda 2017 m. vasarą pradėjo dirbti Visagino socialinės globos namuose specialistu. Pirmomis darbo dienomis globos namų užimtumo centre eksponavo savo kūrybos darbų parodą. Gyventojai iš karto susidomėjo Jono kūryba, mielai su juo bendravo ir pradėjo drauge gaminti įvairius darbelius bei suvenyrus. Nuoširdus, nedviprasmis bendravimas menininką įkvėpė kūrybai – piešti gyventojų portretus. Pozuodami gyventojai jausdavosi reikalingi, pasipasakodavo savo likimus. Taip atsirado Edmundo, Pranutės, Natašos, Kąstyčio ir kitų portretinės istorijos.

„Piešdamas stengsiuosi, kad būtent turinio grožis suteiktų gyvybės, šviesos gyvenime. Ir visai nesvarbu, kiek ta forma yra pažeista. Visada galima matyti tą žiburį“, – apie ryšį su globos namų gyventojais pasakoja menininkas Jonas Grunda.

Parodos kuratorė Indrė Gruodienė sakė, kad šiandien vis drąsiau ir atviriau kalbama apie neįgaliųjų integraciją į visuomenę, socialinį verslą. Ilgai šie žmonės gyveno atskirti, o juk jie yra mūsų visuomenės nariai, todėl  šiandien taip aktualu parodyti tuos žmones, jų tikrumą, nuoširdumą. Koordinatorė trumpai  pristatė  parodos autorius. Jonas Grunda ir Konstantinas Poltarackis pasakojo apie save ir kūrybą, skambino gitara ir kartu su Indre atliko keletą dainų.

Parodos pristatyme susirinko didelis būrys Jono Grundos gerbėjų. Padėkos  žodį tarė Ignalinos rajono vicemeras Manfredas Žymantas, Ignalinos kultūros ir sporto centro kultūros skyriaus vedėja Danutė Lisauskienė, dailės ir keramikos būrelių vadovės Nijolė Trinkūnienė, Jolita Bužinskienė ir kiti.

Į renginį atvykusi  Visagino socialinės globos namų direktorė Vida Meškėnienė sakė, kad Visagino socialinės globos namuose dirba darni darbuotojų komanda, kuri pasiruošusi kiekvieną minutę padėti šalia esančiam. Vida Meškėnienė džiaugėsi, kad į jų įstaigą užimtumo specialistu atėjo dirbti toks energingas, nuoširdus menininkas kaip Jonas Grunda. Viešnia dėkojo Ignalinos krašto muziejaus kolektyvui už bendradarbiavimą ir įteikė šakotį.

 

Paroda Ignalinos krašto muziejuje eksponuosis iki birželio 15 dienos, kviečiame suskubti apsilankyti.