Kovo mėnesio parodos ir renginiai

Parodos ir renginiai

Kovo 5 – 25 d. Fotomenininko Aurimo Strumilos fotografijų parodą  „Šanchajaus rapsodija“ .

Kovo 4 d. – balandžio 15 d.  Esperanto kalbos kūrėjo Liudviko ZAMENHOFO mirties 100-ųjų metinių proga sukurta paroda apie jo gyvenimą, veiklą ir ryšius su Lietuva. (Paroda parengta UNESCO rekomenduojant Lenkijos instituto Vilniuje bendradarbiaujant su Lietuvos esperantininkų sąjunga).

2017-uosius UNESCO buvo paskelbusi Liudviko L. Zamenhofo, esperanto kalbos kūrėjo, metais. Šiais 2019 metais sukanka 160 metų nuo šio asmens gimimo. Esperanto  – visavertė kalba, genialus XIX a. lingvistinis išradimas, puikiai gyvuojantis iki šiol. Visame pasaulyje bendrauja tūkstančiai žmonių, leidžiamos knygos ir periodiniai leidiniai.

Kovo 29 d.  Aukštaitijos nacionalinio parko 45 – mečio šventė   „45 žingsniai Aukštaitijos nacionaliniame parke“.

Veikiančios ekspozicijos

• Numizmatikos ekspozicija.
  • Sporto ekspozicija.
  • Algio Jakšto fotografijų paroda „Senojo kaimo šiluma“.
  • Vestuvinė ekspozicija „Vestuvės Ignalinos krašte“.
  • Etnografinė ekspozicija.
  • Žvejybos amatas – Ignalinos tradicinės etnografinės žvejybos makete.

Muziejuje galima išbandyti žaidimą liečiamame ekrane „Ežerų krašto žinovas“. Sukurta inovatyvi paslauga leidžia pristatyti krašto istoriją nenuobodžiai, pasitelkiant žaidybines formas, kūrybiškus personažus, virtualiai  keliaujama po Ignalinos kraštą, susipažįstama su vietos kultūra, tradicijomis, vietiniais kultūros paveldo objektais, įžymybėmis.