Biudžetinė įstaiga
Ateities g. 43, 30119 Ignalina
Tel. (8 386) 53147
Mob. tel. +370 675 010 98
El. p. muziejus@ignalina.lt
Įmonės kodas 302837241

 

 

 

 

Kraštiečių fotografijų parodos pristatymas

Kovo 20 dieną minima pasaulinė Žemės diena arba astronominis pavasaris. Diena ir naktis vėl tampa tokios pat trukmės. Pavasaris skirtas pabundančiai Žemei pasveikinti. Lietuvoje pasaulinės Žemės dienos metu kiekvienas turėtume pagalvoti apie mūsų planetos problemas ir savo kasdienę veiklą nukreipti tų problemų sprendimo linkme. 

Ignalinos krašto muziejuje kovo 16 dieną buvo pristatyta kraštiečių fotografų Rimanto Nalivaikos ir Jono Barzdėno paroda „Iš girių glūdumos“. Paroda puikiai tinka Žemės dienai paminėti. Abu fotografai tikri gamtos vaikai. Ir jų profesija, ir pomėgis susiję su mišku ir gamta.

Jonas Barzdėnas, gimė Ignalinos rajone, Mielagėnuose. 1981 metais baigė Lietuvos žemės ūkio akademijos Miškų ūkio fakultetą. Ten pat visuomeninių profesijų fakultete įgijo ir fotokorespondento specialybę. Dirba Švenčionėlių miškų urėdijos Antaliedės girininkijos girininku. Laisvalaikio pomėgis – gamtos fotografija (fotomedžioklė, peizažai). Rašo apie gamtą, 2006 metais išleido knygą „Labanoro girioje“, rašo straipsnius ir iliustruoja nuotraukomis. Mėgsta keliauti po „laukinius“ kraštus: Kareliją, Altajaus kalnus, Karakumų dykumą, Laplandiją. Dabar labiausiai domisi Lietuvos gamta visomis savo apraiškomis: ar tai būtų medžiai, žolės, grybai ar paukščiai, žvėrys, vabalai. 

Rimantas Nalivaika gimė Lipniškių k., Ignalinos r. Baigė Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegiją. 2001 m. ir 2008 m., rengė personalines parodas, dalyvavo kolektyvinėse parodose Švenčionyse, Ignalinoje, Visagine, Vilniuje, Čikagoje (JAV), Vengrijoje, Novosibirske (Rusija), Žemės dienai skirtose parodose. Jo fotografijomis iliustruoti 2008 ir 2009 m. „Medžioklės kalendoriai“. Pirmuosius žingsnius fotografijos keliu žengė dar būdamas moksleivis. Rinkdamasis profesiją pasuko miškininko keliu, todėl gamta – jo antrieji namai.

Parodos pristatyme dalyvavo Ignalinos rajono mero pavaduotojas Laimutis Ragaišis, fotografų draugai, pažystami, besidomintys fotografija muziejaus lankytojai. Apie bičiulius, fotoklubo „Žalias skėtis“ narius gražiai atsiliepė parodoje dalyvavęs fotografas Algis Jakštas.

Sveikindami visus šios gražios šventės proga, kartu norime priminti, jog pavasario lygiadienis – Pasaulinė Žemės diena – mus ragina ir įpareigoja konkrečiais darbais prisidėti prie gamtinės aplinkos puoselėjimo ir saugojimo. Tą galime atlikti kiekvienas savo kieme, namų aplinkoje, darbo vietoje.

Paroda veiks iki kovo 31 dienos. Kviečiame apsilankyti.