Biudžetinė įstaiga
Ateities g. 43, 30119 Ignalina
Tel. (8 386) 53147
Mob. tel. +370 675 010 98
El. p. muziejus@ignalina.lt
Įmonės kodas 302837241

 

 

 

 

LIAUDIES MENO PARODA „AUKSO VAINIKAS“

 

Rugsėjo 1 dieną Ignalinos krašto muziejuje buvo atidaryta rajoninė konkursinė liaudies meno paroda „Aukso vainikas“, o rugsėjo 29 d. vyko tautodailininkų laureatų pagerbimo šventė.

Liaudies dailės konkursas „Aukso vainikas“ yra reikšmingiausias tokio pobūdžio renginys Lietuvoje. Jo užduotis yra palaikyti gyvybingas ir gaivinti nykstančias tradicines liaudies dailės šakas, atskleisti ir pagerbti talentingiausius liaudies meistrus. Šiemet konkursas ir paroda vyko jau šešioliktąjį kartą ir buvo skirta Tautodailės metams. Parodoje galima buvo pamatyti daugiau nei 360 vaizduojamosios, taikomosios ir paprotinės liaudies dailės darbų. Visą mėnesį muziejaus lankytojai gėrėjosi paveikslais, mezginiais, nėriniais, siuviniais, veltiniais, margučiais. Visi jie be galo šilti, mieli, saugantys mūsų tautos senosios kultūros išskirtinumo ženklus, atskleidžiantys šių dienų ieškojimus.

 

Muziejaus direktorė Renata Veličkienė ir parodos kuratorė Agnė Skunčikaitė padėkas ir dovanėles įteikė visiems dalyviams, vėliau buvo paskelbti ir pasveikinti rajoninio etapo laureatai. Darbus apžiūrėjo ir vertino komisija: Sigutė Mudinienė – Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko vyresnioji specialistė-kultūrologė, Giedrė Šukytė – Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko vyresnioji specialistė, Rasa Juodagalvienė – Ignalinos rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vyresnioji specialistė. Komisijos sprendimu geriausiai senąsias liaudies meno tradicijas atitiko penkių kūrėjų darbai. Tai Inesės Čepulės riešinės, Lionginos Gudelienės ir Emos Trapikienės lėlytės, Nijolės Trinkūnienės margučiai ir Vidmantos Visakavičienės pintinės juostos. Kūrėjas sveikino bei dovanas laureatėms įteikė savivaldybės mero pavaduotojas Juozas Rokas. Renginį dainomis papuošė atlikėja Renata Tirilė.

 

Šiais metais regioninis konkursinės liaudies meno parodos „Aukso vainikas“ turas vyks Molėtų krašto muziejuje. Ignalinos rajono laureačių ir kitų rajonų kūrėjų darbus galėsite apžiūrėti lapkričio 11—gruodžio 8 dienomis.