Biudžetinė įstaiga
Ateities g. 43, 30119 Ignalina
Tel. (8 386) 53147
Mob. tel. +370 675 010 98
El. p. muziejus@ignalina.lt
Įmonės kodas 302837241

 

 

 

 

Medžioklės trofėjų parodos pristatymas

 

Prieš gerą dešimtmetį Lietuvoje buvo pradėta minėti šv. Huberto – medžiotojų globėjo diena.
Ją šiais metais paminėjo ir Ignalinos krašto muziejus.  Lapkričio 23 d.,  buvo pristatyta išskirtinė paroda – medžioklės trofėjai. Lietuvos valstybės šimtmečio proga, Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija buvo suorganizavusi grandiozinę medžioklės ir žūklės trofėjų parodą Alantos miestelyje, kurioje dalyvavo ir Ignalinos rajono trofėjai pelnę apdovanojimus.

 

Į savo inicijuojamą parodos pristatymą  susirinkusius rajono medžiotojus ir svečius sveikino Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos medžioklės žinovas-žuvininkas Darius Berlinskas,  dėkojo už pagalbą surengti parodą Ignalinos krašto muziejaus direktorei Renatai Veličkienei bei muziejininkei Agnei Skunčikaitei, „Mūsų Ignalina“ laikraščio korespondentei Linai Raginytei bei savo medžiotojų draugijos nariams.

 

Renginyje dalyvavo ir pats garsiausias Lietuvos medžiotojas Antanas Truskauskas, turintis didžiausią Lietuvoje medžioklės trofėjų kolekciją.  Šios didžiulės trofėjų bei atributikos kolekcijos eksponavimui įsteigtas Molėtų krašto muziejaus padalinys. Kaip teigė A. Truskauskas, trofėjai parodo teisingą medžioklę, kurie parengti pagal selekcinius reikalavimus. Selekcinės medžioklės metu labai svarbu nustatyti gyvo žvėries amžių ir įvertinti jo selekcinius požymius,- sakė Lietuvos medžiotojas.

 

Renginiu pasidžiaugė Ignalinos rajono mero pavaduotojas Laimutis Ragaišis, buvęs Ignalinos miškų urėdas Alfredas Aškelėnas bei daugelis kitų medžiotojų mėgėjų. Savo įspūdžiais pasidalino Alė Bukauskienė ir Nikolajus Ivanovas. Renginio metu svečiai galėjo pasižiūrėti Ignalinos rajono medžioklės švenčių nuotraukų skaidres, kurias parengė „Mūsų Ignalinos“ laikraščio korespondentė Lina Raginytė.

 

Parodoje eksponuojami europinių stirnų, briedžių, tauriųjų elnių ragai, vilko, bebro kaukolės, šerno iltis, sidabrinių stirnų ragai iš Rusijos. Šiek tiek įnešta egzotikos ir iš Afrikos šalių – leopardo kaukolė, impalos, karčiaausio orikso ir Vakarų Afrikos  buivolo ragai.

 

Medžiotojas pirmiausia yra gamtos turtų puoselėtojas: taisyklė „neglobosi – nemedžiosi“ yra senas ir visiems draugijos nariams privalomas elgesio darbo principas. Todėl drąsiai galime pasidžiaugti medžiotoju darbu, jo vaisiais, kuriuos atspindi ir medžioklės trofėjų parodos.

 

Muziejuje eksponuojami 29 medžioklės trofėjai, paroda veiks iki gruodžio 21 d.