Biudžetinė įstaiga
Ateities g. 43, 30119 Ignalina
Tel. (8 386) 53147
Mob. tel. +370 675 010 98
El. p. muziejus@ignalina.lt
Įmonės kodas 302837241

 

 

 

 

MUZIEJŲ NAKTIS IGNALINOS KRAŠTO MUZIEJUJE

 

 

   Gegužės 22 d., šeštadienį, nuo 18 val. Ignalinos krašto muziejus visus trokštančius sužinoti kažką naujo bei ieškančius naujų patirčių ir įsimintinų įspūdžių kvietė į jau penktą kartą Ignalinoje organizuojamą muziejų nakties renginį. Renginio tikslas – atverti muziejaus duris lankytojams neįprastu metu, supažindinti visuomenę su muziejaus parodomis, rinkiniais, edukacine veikla.

   Renginio metu pristatyta keramikės Almos Daukšaitės-Mirzienės keramikos darbų paroda „Išvaikštinėtos vasaros“. Alma Mirzienė – kraštietė, šalies ir užsienio parodų, tarp jų – Pabaltijos trianalių, tarptautinių konkursų, simpoziumų dalyvė. Ignalinos krašto muziejuje atidaryta 8-oji personalinė keramikės paroda. Ignalinoje jos darbai eksponuojami ketvirtąjį kartą. Kaip sakė menininkė, ši paroda „Išvaikštinėtos vasaros“ yra skirta jos mamai. Almą Mirzienę sveikino gausus būrys kolegų, giminaičių ir draugų. Aktoriai Jonas Braškys ir Larisa Kalpokaitė skaitė Almos mamos sukurtus eilėraščius. Menininkę pasveikino ir Ignalinos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Juozas Rokas.

   Pirmosios parodos pristatymą vainikavo Vilijos Radvilės autorinių dainų koncertas, jai violončele pritarė Kornelija Petkutė.

   Arnoldas Kairys (Samogitas) pristatė geležinių skulptūrų parodą „Atgimimas“, papasakojo apie savo kūrybą bei stilių – „Steampunk“. Parodoje eksponuojama 14 darbų, kurie turi savo unikalias istorijas. Kaip pasakojo Arnoldas Kairys, darbai gimsta daug negalvojant, dedant detalę prie detalės. Jei skulptūra „nesilipdo“ – ją padeda į šalį, bet į galvą atėjus naujoms idėjoms – skulptūrą pabaigia. Menininką, parodos autorių atvyko pasveikinti draugai ir nauji pažįstami. Akustine gitara grojo pulkininkas leitenantas Valerijus Šerelis.

   Lankytojai dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Spalvos ant medžio“, pasitikrino žinias „Ar pažįsta Ignalinos kraštą?“ ir tyrinėjo nuolatines muziejaus ekspozicijas.

 

   Muziejaus nakties renginio akimirkas fiksavo Algis Jakštas.