Biudžetinė įstaiga
Ateities g. 43, 30119 Ignalina
Tel. (8 386) 53147
Mob. tel. +370 675 010 98
El. p. muziejus@ignalina.lt
Įmonės kodas 302837241

 

 

 

 

Muziejų naktis

Vasariškai karštą gegužės 20-osios dienos vakarą Ignalinos krašto muziejus ignaliniečius ir miesto svečius pakvietė tapti tarptautinio projekto „Europos muziejų naktis“ renginio dalimi. Muziejus prie šios akcijos jau prisideda antrus metus ir paruošė lankytojams įdomią programą. Muziejų nakties tikslas – pagyvinti muziejų veiklą, parodyti eksponatus neįprastoje atmosferoje, atkreipti visuomenės dėmesį į saugomas vertybes.

„Muziejų nakties“ renginio programa buvo pradėta 18 val. Lietuvos dailininkų sąjungos nario, architekto, skulptoriaus, dainininko, šokėjo, armonikieriaus Mindaugo Milinavičiaus medžio darbų parodos pristatymu. Menininką ir jo į parodą atlydėjo miestelio bendruomenė, klebonas Marijonas Savickas, vokalinis ansamblis, kartu koncertuojantys bičiuliai Rimantas Klimas ir Jonas Srėbalius. Mindaugo Milinavičiaus spalvinga asmenybe ir įdomiomis skulptūromis žavėjosi Lietuvos Respublikos Seimo narys Gintautas Kindurys, savivaldybės mero pavaduotojas Laimutis Ragaišis, Mielagėnų seniūnė Milda Bielinienė, dailės studijos vadovė Nijolė Trinkūnienė. Parodos pristatymo vakarą autorius ir grojo, ir dainavo kartu su savo bičiuliais. Na o visų mielagėniškių sveikinimus jam perdavė miestelio bendruomenės pirmininkė Valė Švarcienė.

Nuo 19 30 val lankytojai buvo kviečiami į vestuvinės ekspozicijos salę, kur buvo pristatytas naujas muziejaus projektas „Vestuvinė nuotrauka“. Muziejus – tai amžinas kūrybos procesas, todėl buvo sugalvota senų vestuvinių nuotraukų ekspoziciją papildyti šių laikų eksponatais, kurie bus įdomūs ateinančioms kartoms. Ignalinos krašto žmonės pasidalino savo gražiausiomis sutuoktuvių akimirkų nuotraukomis iš kurių buvo parengta paroda ir pristatyta visuomenei. Parodos atidarymo metu buvo pakalbinti šių nuotraukų fotografai ir nuotraukų herojai- jaunieji. Kiekviena nuotrauka – tai daugiau, negu užfiksuota akimirka, tai daug įvairiausių jausmų ir skirtingų gyvenimiškų situacijų.

Na o kas nepabūgo ilgiau naktinėti sulaukė ir gražaus koncerto, kurį organizavo Ignalinos jaunimas. Muzikinę programą dovanojo Gintarė Lukijanskaitė, Rūta Ragaišytė, Evelina Steponianaitė     Beatričė Čeponytė, Gabrielius Talijūnas, Nojus Karaliūnas.

Muziejuje veikė kūrybinės dirbtuvėlės „Piešimas ant akmenukų“. Piešimas ant akmenų yra ganėtinai paplitęs Europos vakarinės dalies šalyse. Šiose dirbtuvėlėse galėjo dalyvauti visi norintieji – nei amžius, nei meniniai sugebėjimai nebuvo ribojami. Užsiėmimo metu visos reikalingas priemones – akmenėliai, dažai, teptukai – buvo paruošti, tad dalyvavusieji puikiai praleido laiką. Praktiniais patarimais ir idėjomis dalinosi Vilniaus dailės akademijos studentė Rugilė Butkutė.

Malonu, kad nuoširdžios muziejaus darbuotojų pastangos sukurti smagų ir įdomų renginį nenuėjo veltui. Visiems muziejaus bičiuliams, prisidėjusiems prie renginio ir aplankiusiems muziejų, tariame ačiū ir kviečiame kitais metais vėl apsilankyti, juk „Muziejų naktis“ – ne tik originalus būdas paminėti tarptautinę Muziejų dieną, bet ir pakviesti į muziejus kuo daugiau lankytojų.