Biudžetinė įstaiga
Ateities g. 43, 30119 Ignalina
Tel. (8 386) 53147
Mob. tel. +370 675 010 98
El. p. muziejus@ignalina.lt
Įmonės kodas 302837241

 

 

 

 

NACIONALINIS KONKURSAS „LIETUVOS ISTORIJOS ŽINOVAS“

„Kraštas, kurį iš savo protėvių paveldėjom, yra mūsų. Vadinam jį Lietuva ir norim, kad šis žodis iš pasaulio kalbos neišnyktų. Rašom tariam jį kartu su kitais nemažiau vertais, garbingų tautų ir valstybių vardais, norim, kad su pagarba mus ištartų“.                                                                                                                                                                                   Justinas Marcinkevičius

Lietuvos istorijos mokytojų asociacija kartu su partneriais, tarp kurių – ir Ignalinos krašto muziejus, organizavo trečiąjį nacionalinį konkursą „Lietuvos istorijos žinovas“, kuris vyko 2017 m. kovo 10 d. 10 val. Konkursas skirtas mokiniams ir visiems, besidomintiems tautos ir valstybės istorija, norintiems pasitikrinti savo žinias, sužinoti naujų istorinių faktų. Istorija visada pilna netikėtumų, o savąją mes vis dar atrandame. Šia istorijos mokytojų iniciatyva siekiama ugdyti patriotizmą ir taip prasmingai paminėti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, skatinti bendruomeniškumą.

Ignalinos krašto muziejuje šiemet į konkursą susirinko vyriška kompanija. Visiems konkurso dalyviams buvo pateikta vienoda užduotis su klausimais iš įvairiausių Lietuvos istorijos laikotarpių. Užduoties atlikimui buvo skirtos 45 minutės. Užduotis sudarė 60 klausimų. Klausimai buvo rengiami taip, kad įvairaus amžiaus dalyviai galėtų ne tik parodyti savo žinias, bet ir patirti pažinimo bei pasididžiavimo jausmą savo istorija. Konkurso užduotis rengė žinomi Lietuvos istorikai tyrėjai, patyrę istorijos mokytojai, muziejininkai, todėl buvo ne tik įdomių, prasmingų klausimų, bet ir tinkamo jų paskirstymo pagal sudėtingumo lygį. Rengėjų grupė siekė, kad klausimai būtų parengti ne tik kokybiškai, bet ir reikalautų atitinkamų žinių. Be to, kai kurių klausimų formuluotėse buvo galima rasti ir netiesioginių užuominų, kurios padėjo rasti teisingą atsakymą. Konkursas patrauklus, nes ima virsti dar viena tradicija pažadinusi vis didėjantį susidomėjimą Lietuvos istorija. Geriausiai šiame konkurse sekėsi Ramunui Urbonui, jis surinko 40 taškų.  Visiems dalyviams buvo įteikti padėkos raštai ir palinkėta saugoti istorinę atmintį ir meilę Lietuvai.