Biudžetinė įstaiga
Ateities g. 43, 30119 Ignalina
Tel. (8 386) 53147
Mob. tel. +370 675 010 98
El. p. muziejus@ignalina.lt
Įmonės kodas 302837241

 

 

 

 

Naujos ekspozicijos „Olimpinis žiemos sportas Ignalinoje“ pristatymas

Vasario 12 dieną Ignalinos krašto muziejuje rinkosi svečiai į naujos ekspozicijos „Olimpinis žiemos sportas Ignalinoje“ atidarymą. Renginyje dalyvavo  Ignalinos rajono savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis, mero pavaduotojas Gintautas Kindurys, Lietuvos žiemos sporto direktorius Bronislavas Cicėnas, Ignalinos kultūros ir sporto centro  direktorius Darginas Mikėnas, buvę šių įstaigų vadovai Vytautas Švogžlys ir Eugenijus Kozlovas, Algimanto Šalnos krikšto dukra Neringa Patiejūnaitė kiti sporto bendruomenės atstovai. Tikimės, kad ši ekspozicija   susilauks didelio ignaliniečių ir miesto svečių susidomėjimo.

Informaciniuose stenduose pristatomi žymiausi krašto sportininkai ir jų pasiekimai, pasakojama Ignalinos sporto mokyklos, sporto bazės, vėliau – Lietuvos žiemos sporto centro istorija, taip pat eksponuojami sportininkų ir įstaigų  įvairių varžybų diplomai, garbės raštai, kiti apdovanojimai,nuotraukos. Daugiausia dėmesio skirta garsiausiam Ignalinos sportininkui, olimpinio aukso laimėtojui, Algimantui Šalnai. Apsilankius muziejuje galima ne tik apžiūrėti ekspoziciją, bet ir pasižiūrėti filmą „Algimantas Šalna: norėjau būti geriausias“. Beveik valandos trukmės dokumentinis filmas pasakoja apie A. Šalnos vaikystę, pirmuosius žingsnius slidinėjime, persikėlimą į biatloną, gyvenimą JAV, darbą Jungtinių Valstijų biatlono vyrų ir moterų rinktinėse ir, žinoma, Sarajevo olimpines žaidynes, kuriose A.Šalnai estafečių varžybose pavyko laimėti olimpinį auksą.

Pristatymo renginyje kalbėjo savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis, savo prisiminimais pasidalijo Lietuvos žiemos sporto centro vadovas Bronius Cicėnas, Juozas Repšys taip pat turėjo daug įspūdžių, kuriais noriai dalijosi su renginio dalyviais.

Kviečiame užsukti į Ignalinos krašto muziejų ir domėtis mūsų krašto istorija.