Biudžetinė įstaiga
Ateities g. 43, 30119 Ignalina
Tel. (8 386) 53147
Mob. tel. +370 675 010 98
El. p. muziejus@ignalina.lt
Įmonės kodas 302837241

 

 

 

 

Paroda apie Valstybės ir Tautos šventes

     Dar lietuvių tautinio atgimimo laikotarpiu inteligentija suvokė, jog valstybę sudaro ne tik teritorija ir valdžios institucijos, bet ir bendri piliečių kultūriniai, socialiniai bei politiniai įsipareigojimai.

     Baigiantis Lietuvos Respublikos šimtmečiui Ignalinos krašto muziejus kviečia pažvelgti į tarpukario šventes ir iš jų vieniems pasimokyti dalyvavimo kultūros, o kitiems – kaip suvienyti žmones bendrai idėjai. Nuo gruodžio 1 d. muziejuje veikia paroda „Prioritetų pasjansas: Valstybės ir Tautos šventės Pirmojoje Lietuvos Respublikoje (1918–1940 m.)“. Tai įdomus bandymas panagrinėti, kokios šventės buvo svarbios Lietuvai per praėjusį šimtmetį, kurios iš tų švenčių išliko iki mūsų dienų ir kurių mes jau neminime. Žinoma, visada buvo švenčiamos Kalėdos ar Velykos, o 1918 m. Nepriklausomybę atkūrusioje Lietuvoje Vasario 16-oji tapo itin svarbia švente. Ji dar nebuvo plačiai minima 1919 metais, kai kraštas buvo karo nualintas, bet 1920-ųjų Vasario 16-oji jau buvo švenčiama surengus paradą ir kitus šventės akcentus. Nuo tada tokiais valstybinių švenčių renginiais ir kitomis tautinėmis akcijomis piliečiai buvo skatinami jaustis tikraisiais Lietuvos istorijos dalyviais, o šventės buvo įspūdingai minimos ne tik Laikinojoje sostinėje Kaune, bet ir provincijos miesteliuose.

     Parodą parengė Kauno istorinė prezidentūra. Rengėjai tikisi, kad ši paroda padės suvokti, jog šventėse reikia ne tik dalyvauti, bet ir prisidėti jas rengiant savo mieste, bendruomenėje ar su bendraminčiais. Gal šių dienų pavadinimas „valstybinė šventė“ sukuria tam tikrą barjerą ir valdiško reguliavimo pojūtį, tačiau nuotraukose užfiksuotos dalyvių emocijos leidžia teigti, jog net ir oficialūs minėjimai vienija žmones, padeda atsiskleisti kūrybiškumui, skatina domėtis šalies istorija, suprasti ją ir didžiuotis savo Tėvyne.

 

Maloniai kviečiame apsilankyti parodoje.