Biudžetinė įstaiga
Ateities g. 43, 30119 Ignalina
Tel. (8 386) 53147
Mob. tel. +370 675 010 98
El. p. muziejus@ignalina.lt
Įmonės kodas 302837241

 

 

 

 

SIMONO ŽIGO PARODOS PRISTATYMAS

Spalio 20 d. Ignalinos krašto muziejuje pristatyta pirmoji ignaliniečio Simono Žigo grafikos darbų paroda „Architektūriniai peizažai“.

Parodoje eksponuojami 36 grafikos darbai. Tai įvairios bažnyčios, dvarai, pilys, piliakalniai ir kiti lankytini objektai, esantys ne tik Ignalinos krašte, bet ir visoje Lietuvoje ir netgi Europoje.

Parodą iniciavo ir parengti padėjo Ignalinos švietimo ir sporto paslaugų centro dailės studijos mokytoja Nijole Trinkūniene, kuri  moko Simoną pažinti tikrą piešimo meną.

Kai Simonas pasibeldė į dailės studijos duris, Mokytoja Nijole Trinkūnienė iškart pastebėjo, kad vaikinas turi meninę gyslelę. Ji ne tik padėjo pažinti linijų ir spalvų pasaulį, bet nuolat drąsino, skatino, palaikė. Po kurio laiko Simonas užsuko į dailės studiją su pluošteliu piešinių, juos pavarčiusi mokytoja pasiūlė surengti parodą, tačiau pasakė, kad reikės rimtai padirbėti. Taip gimė puiki ir unikali paroda.

Džiaugėmės, kad Simonas yra toks aktyvus muziejaus lankytojas ir kultūrinių renginių mėgėjas. Nesenai muziejuje vyko kūrybinės dirbtuvės „Kasdieniai objektai kūryboje“,  kuriose dalyvavo dailės studijos vaikai. Su dideliu noru ir entuziazmu prie jų prisijungė Simonas ir visas penkias dienas dalyvavo kūrybinėje veikloje.

Simoną sveikino Ignalinos rajono savivaldybės meras Justas Rasikas, vicemeras Juozas Rokas,  administracijos direktorė Jūratė Balinskienė, švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Gražina Mackonienė, muziejaus direktorė Renata Veličkienė, bibliotekos direktorė Loreta Aleknienė, jo bičiuliai, kaimynai. Gražiomis gitaros melodijomis džiugino moksleivė Rimantė Basytė.

Renginys baigtas rašytojos Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos mintimi: „Kur bebūtum, į kokią visuomenės dykvietę nepatektum, turi susikurti kad ir mažą, bet žydinčią oazę…“. Dėkojame Simonui, kad ta žydinčią oazę sukūrė ne tik sau, bet ir mums visiems.

 

Kviečiame visus aplankyti šią šiltą ir nuoširdžią parodą, o Simonui linkime tobulėti, kurti ir toliau skleisti grožį. Paroda veiks iki spalio 31 d.