Biudžetinė įstaiga
Ateities g. 43, 30119 Ignalina
Tel. (8 386) 53147
Mob. tel. +370 675 010 98
El. p. muziejus@ignalina.lt
Įmonės kodas 302837241

 

 

 

 

Paroda „Tikėjimas“ ir dokumentinis filmas „Debesų avys“

             Gruodžio 2 d. muziejuje svečiavosi ir savo fotografijų parodą „Tikėjimas“ pristatė kino operatorius, spaudos fotografas, menininkas Gvidas Kovėra. Vaizdai jų paieškos, pajautimas, fiksavimas jau daugelį metų užima svarbią vietą menininko gyvenime. Turintis ilgametę darbo televizijoje patirtį (nuo 1996m.  kaip operatorius dirba įvairiuose televizijos projektuose) autorius fotografuodamas geba laisvai išreikšti, sustabdyti jam reikšmingas būties akimirkas.

             Trečioje asmeninėje fotografijų parodoje “Tikėjimas” Gvidas Kovėra eksponuoja nuotraukas iš paskutinių septynerių metų kelionių po Indiją ir Nepalą. Jis stebi aplinką intuityviai ieškodamas objektų, galinčių perteikti šviesiausius savo vidinius ieškojimus. Visus parodoje eksponuojamus kūrinius vienija sakralumo, tikėjimo, to kas slypi anapus įamžinimas.

             Naudodamas juostinius siauro ir vidutinio formato fotoaparatus menininkas išlaukia tam tikros būsenos, kuria nori pasidalinti su žiūrovu, išsaugodamas fotografijas vaizde. Menininkas teigia: „Dažniausiai keliaudamas prieinu momentą, kai belieka fotografuoti, specialiai nelaukiant tinkamos šviesos ir „nestatant“ kadro. Tai lyg bandymas  perteikti labai asmenišką požiūrį į tikėjimą ir sakralumą”. G. Kovėra pasakojo apie kiekvieną fotografiją, pristatydamas rytietišką filosofiją, žmonių gyvenimo būdą, šventes, sudėtingą dievybių sistemą ir apeigas. Jo teigimu, didžiausia laimė, kai tarsi atsitiktinai atsiduri tam tikroje vietoje ir tam tikru metu.  „Stebuklai ant visų vienodai byra, tik reikia atmerkti akis ir atverti širdį“,– sako menininkas.

             Parodoje  dalyvavusi Ignalinos r. savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Rimanta Vilčinskienė, menininkui dėkojo už įdomias fotografijas ir už atvežtą šviesą ir šilumą į Ignalinos miestelį.

             Po parodos atidarymo buvo rodomas Gvido Kovėros filmas „Debesų avys“. Filmas apie žmones bandančius būti „prie žemės“, apie debesis avimis virtusius, mūsų krašto žmonių gražumą, buvimo savimi įdomumą ir truputį apie meilę.

Gvido Kovėros paroda „Tikėjimas“ veiks iki sausio 31 d.,  kviečiame apsilankyti.