Biudžetinė įstaiga
Ateities g. 43, 30119 Ignalina
Tel. (8 386) 53147
Mob. tel. +370 675 010 98
El. p. muziejus@ignalina.lt
Įmonės kodas 302837241

 

 

 

 

PARODOS „EŽERŲ PASLAPTYS“ PRISTATYMAS

Menas – svarbi ir didelę reikšmę turinti sritis žmogaus gyvenime. Jis praturtina žmogaus dvasią, moko ne tik mąstyti, bet ir jausti. Paįvairina mus supančią kasdienybę   ir   skatina   į   pasaulį   žvelgti   kitaip.

Lietingą rudenio dieną, Ignalinos krašto muziejaus parodų salę užliejo šviesa sklindanti iš minimalistinių, nepaprastai nuotaikingų paveikslų ir fotografijų. Muziejuje buvo pristatyta dviejų įdomių menininkų paroda „Ežerų paslaptys“. Parodos atidaryme dalyvavo ir abu menininkai – Algirdas Gaižauskas ir Alvydas Stauskas. Sakoma Kūrybingas žmogus visada yra kupinas laimės ir džiaugsmo. Kaip tik tokie ir atrodė menininkai, kurie įdomiai ir su humoru pristatė parodą. Tiek iš drobių, tiek iš paties autorių visą renginio vakarą sklido šiluma ir puiki nuotaika, tą pajuto visi į parodą atskubėję ignaliniečiai  bei dailininkų bičiuliai. Gražia paroda džiaugėsi ir Ignalinos rajono vicemeras Juozas Rokas, kuris svečiams linkėjo būti kūrybingais ir įteikė nuo savivaldybės atminimo dovanų. Parodos autorius sveikino ir bičiuliai menininkai, muziejaus direktorė Renata Veličkienė. Smagu, kai tarpusavyje pradeda draugauti kelios meno rūšis, na o toks menas kaip muzika, jis mus lydi visur ir visada. Šios parodos atidarymą labai smagiai pradėjo  Ignalinos Miko  Petrausko  muzikos  mokyklos  mokytojas  Vytautas  Panavas  ir  jo mokinė Rimantė Basytė.

Abu autoriai gyvena ir kuria Dusetose, aktyviai dalyvauja menininkų kūrybos parodose visoje Lietuvoje ir už jos ribų, vyksta į įvairiuos plenerus. Alvydo Stausko fotografijos parodoje eksponuojami kūriniai, sukurti daugiau kaip per dvidešimt metų, kviečia apmąstyti ir išjausti kintantį mus supantį pasaulį, praturtinantį  stipriomis emocijomis. Tai vandens kalba, vandens tėkmė, ledas, lede sustingę objektai. Algirdas Gaižauskas pirmiausiai save pristato kaip skulptorių. Baigus architektūros studijas, likimas jį nuvedė į Vokietiją, kur jis dešimt metų asistavo garsiems pasaulio skulptoriams Martinui Matschinsky ir Brigittai Matschinsky-Denninghoff. Tad šį kartą Ignalinoje eksponuojami ne tik Algirdo tapyba bet parodą labai subtiliai papildo ir keletas jo skulptūrų.

 

Tad žvarbų rudenį būtinai užsukite į muziejų aplankyti šviesa ir šiluma spindinčią parodą, kurioje esate laukiami iki spalio 31 d.