Biudžetinė įstaiga
Ateities g. 43, 30119 Ignalina
Tel. (8 386) 53147
Mob. tel. +370 675 010 98
El. p. muziejus@ignalina.lt
Įmonės kodas 302837241

 

 

 

 

Petro Lauciaus siuvinėtų paveikslų paroda

Gruodžio 6 d. Ignalinos krašto muziejuje buvo pristatyta Petro Lauciaus siuvinėtų paveikslų paroda. Kraštietis Petras į Ignaliną jau antrąkart atvežė savo parodą. Pirmoji surengta prieš dvejus metus. Renginyje dalyvavo ir darbais džiaugėsi autoriaus mokyklos laikų bičiuliai, auklėtoja Alfonsa Skripkauskienė kiti ignaliniečiai. Muzikinius kūrinius dovanojo Zenonas Gruzdys.

Petras Laucius dabar gyvena Vilniuje.  Jis gimęs Estijoje, kur tėvai buvo išvykę dirbti, tėvas anykštėnas, o motina – tikra ignalinietė. Ignalinoje Lauciai gyveno nuo 1959-ųjų. Čia prabėgo jo mokykliniai metai, o prisiminimuose liko nuostabios vasaros su maudynėmis ir žvejyba, vaikų krėstos išdaigos, nuostabi Ignalinos gamta. Petras sako, kad kūryba jį lydėjusi visada. Jaunystėje labai mėgo drožinėti , o vėliau, kai gimė dukra, jai kryželiu išsiuvinėjo pagalvę, paskui paveikslą. Taip atsirado dar vienas gražus pomėgis siuvinėti ir kurti naujus darbus.

Autorių sveikino muziejaus direktorė Renata Veličkienė ir savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Rimanta Vilčinskienė. Jos dėkojo, kad Petras prisimena Ignaliną, pradžiugina savo darbais, linkėjo kūrybos džiaugsmo ir aštrios adatėlės.

Petras labai myli Ignalina, tad Ignalinos krašto muziejui jis dar atvežė ir padovanojo daug vertingų eksponatų. O jo siuvinėtų paveikslų paroda veiks iki sausio 31 dienos. Užsukite, nes niekur kitur to nepamatysite.