Biudžetinė įstaiga
Ateities g. 43, 30119 Ignalina
Tel. (8 386) 53147
Mob. tel. +370 675 010 98
El. p. muziejus@ignalina.lt
Įmonės kodas 302837241

 

 

 

 

Plenero ,,Vasaros spalvos 2015“ tapyba Ignalinos krašto muziejuje

Šeštadienio popietę, liepos 4-ąją gausus būrys garbių žmonių aplankė ypatingą parodą muziejuje ir dalyvavo jos atidaryme. Jau antrąjį kartą Aukštaitijos nacionaliniame parke, Antalksnės kaime, svetingo verslininko Roberto Paparčio sodyboje 2015 metų birželio 14 – 22 dienomis kūrė garsūs ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje autoriai.
Didelė garbė ir reta galimybė eksponuoti tokių dailininkų darbus. Du iš jų – Vilniaus akademijos profesoriai: Bronius Gražys ir Mindaugas Skudutis. Trys – docentai: Gražina Vitartaitė, Paulius Juška ir Jonas Daniliauskas, turintys nemažą pedagoginį stažą. Rimas Bičiūnas, pasirinkęs laisvo menininko kelią, beveik keturiasdešimt metų vadovavęs Vilniaus miesto meno mėgėjų studijai ,,Paletė“. Jauniausioji, tačiau produktyviausioji autorė Rūta Eidukaitytė noriai dalyvauja pastaraisiais metais grupinėse tapybos parodose. Daug apdovanojimų pelniusi Danutė Gražienė lankytojus stebino taip pat. Visų ilgo kūrybinio kelio nuopelnai buvo apžvelgti muziejininkės M. Kirkienės, o patirties subtilybes atskleidė plenero kuratorė menotyrininkė Nijolė Tumėnienė. Ji minėjo kūrėjų išreikštą dėmesį koloritui bei jo emocionalioms galioms, apibūdino kiekvienos individualybės raišką. Pasak jos, visas asmenybes jungė meilė spalvai ir meninės improvizacijos kelias.
Už kūrybą gražiame Ignalinos krašte, atskleistą ir suvoktą grožį: kuratorei, autoriams ir jų globėjui R. Paparčiui nuoširdžiai dėkojo Ignalinos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Gintautas Kindurys, įteikė Padėkos raštus bei gėles.
Tapybos plenere kurtus paveikslus juk galime sieti ir su Rasų šventės prasmėmis, vandens, ugnies, mitų ir senųjų papročių simbolika… Gamtoje vyksta nuostabūs dalykai: žydi paparčiai, pildosi slapčiausi norai. Jau bręstanti gamta, o naktys – trumpiausios, matyt, ir leido tiek daug nuveikti.
Pasak Gražinos Vitartaitės ,,tapyba yra ir muzika, ir poezija, ir filosofija. Pirmiausia, tai jausmas, kuris atrandamas akimirkos žavesy, muzikiniame ritme, apmąstymuose, santykyje su žmogum, jo aplinka ir būtimi.“
Susirinkusiųjų sielas virpino ir smuiko garsai, žavėjo talentingas prisilietimais prie stygų bei dovanojo klasikų kūrinius Ignalinos M. Petrausko muzikos mokyklos V. Stūglienės auklėtinė Monika Sapiegaitė.
Profesionalių dailininkų darbų paroda bus eksponuojama iki rugpjūčio 2 dienos. Kviečiame ateiti, vaizdingus gamtos kampelius ir net tik juos pamatyti!

Marija Kirkienė

_______________________________________________________________________