Biudžetinė įstaiga
Ateities g. 43, 30119 Ignalina
Tel. (8 386) 53147
Mob. tel. +370 675 010 98
El. p. muziejus@ignalina.lt
Įmonės kodas 302837241

 

 

 

 

Pristatyta Algio Augustaičio darbų paroda „Svetimo skausmo nebūna“

 

 

„Mūsų istorija – turtinga svarbiomis, pasididžiavimo vertomis datomis, nuo kurių prasideda kitas tautos gyvavimo etapas. Viena iš jų – 1918 metų vasario 16-oji  diena, reikšminga kiekvienam lietuviui, žinančiam ir gerbiančiam savo šalies praeitį.“ – šiais žodžiais Ignalinos krašto muziejaus direktorė Renata Veličkienė pradėjo renginį, skirtą paminėti Valstybės atkūrimo dieną.

Dalyvauti surengtame minėjime, vasario 14 d. Ignalinos krašto muziejuje, pakviestas neeilinis svečias – 10 metų tremtyje  gyvenęs Algis Augustaitis, rašytojas, tapytojas, verslininkas, buvęs sportininkas, žymus šachmatų treneris – parodos „Svetimo skausmo nebūna“ autorius. A. Augustaitis tapybą atrado gana vėlai. Tapyti pradėjo nuo 1988 m. Jis neslepia, kad tapybos vingrybių mokėsi pats. Ne vienerius metus dirbęs inžinieriumi, šachmatų treneriu, vėliau paniręs į verslą A. Augustaitis, sulaukęs brandaus amžiaus sužavėtas dėdės Prano Augustaičio kūrybos, nutarė pats paimti į rankas teptuką. „ Esu įžūlus diletantas. Mano pirmas darbas buvo marinistinis, nes turėjau daug mėlynos ir baltos spalvos. Vėliau panirau į peizažus. Stengiausi „kūrybingai pasiskolinti“ tapybos paslapčių iš kitų tapytojų. Savo darbuose nekeliu ypatingų reikalavimų. Kiekvienas teptuko potėpis – tai stebuklas, o vienas iš banginių kuriant paveikslą, tai dvasia“ – savo darbus pristatė kūrėjas.

Parodos atidaryme buvo kalbėta ne tik apie tapybą, bet ir apie autoriaus A. Augustaičio parašytas knygas, kuriose atsispindi daug filosofinių pamąstymų, šeimos giminės istorija, mintys apie dvasinį žmogaus pasaulį, sielos ramybę, mokėjimą gyventi ir išgyventi. Prisiminimus, aprašytus knygose („Per žodį suarta vaga“, „Kitur yra manyje“)   ištraukas skaitė muziejininkė Agnė Skunčikaitė.

„Nuoširdžiai dėkoju parodos organizatoriams, parodos autoriui, kad atradote galimybę valstybinių švenčių metu suorganizuoti parodą. Džiaugiuosi, kad dalinatės savo kūryba su mūsų krašto žmonėmis. Linkiu stiprybės, energijos, naujų kūrybinių sumanymų bei artimųjų palaikymo“, – parodos autoriui dėkojo ir įteikė simbolinę atminimo dovaną Ignalinos rajono savivaldybės vicemeras Laimutis Ragaišis.

Į parodos atidarymą atvykusi Ignalinos rajono viešosios bibliotekos direktorė Loreta Aleknienė šiltus sveikinimo žodžius skyrė autoriui: „Ši paroda mane nustebino savo gausa, žiūrint į jūsų paveikslus supranti, kad jie pilni meilės savo kraštui, iš norėjimo padovanoti savo žmonėms, na o parašytas knygoje kiekvienas žodis, taip pat iš meilės savo artimiesiems  – tiems kurie praėjo didelį kelią ir tiems kuriems paliekate savo kūrybą, visa tai dovanojate šiandieną mums“. Atsidėkodamas už šiltus žodžius darbų autorius A. Augustaitis įteikė bibliotekos direktorei L. Aleknienei savo knygų.

Sveikindami darbų autorių linkėjimų ir gėlių įteikė Ignalinos krašto muziejaus direktorė R. Veličkienė ir kiti susirinkę renginio dalyviai.

Apdovanotas dėmesiu tapybos parodos autorius A. Augustaitis, nestokojantis nei optimizmo, nei geros nuotaikos, dėkojo visiems susirinkusiems ir kvietė visus pabendrauti prie arbatos puodelio.

 

Muzikinę programą dovanojo Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokyklos mokinės kanklininkė Goda Oškinytė (vad. J. Saulienė) ir jaunoji solistė Urtė Labuckaitė (vad. J. Antonovienė).

 

Nesuspėjusieji renginio metu aplankyti Algio Augustaičio tapybos darbų parodos yra maloniai laukiami Ignalinos krašto muziejuje  iki vasario 28 d.