Biudžetinė įstaiga
Ateities g. 43, 30119 Ignalina
Tel. (8 386) 53147
Mob. tel. +370 675 010 98
El. p. muziejus@ignalina.lt
Įmonės kodas 302837241

 

 

 

 

Programos „Klausinėjantys menai“ keturių parodų atidarymas

 

KLAUSINĖJANTYS MENAI kuruotų rezidencijų programa yra Utenos meno centro ir Islandijos Simbahöllin Cultural Venue inicijuotas projektas, suburiantis per 20 įvairių sričių (šiuolaikinio meno, dizaino, garso meno, humanitarinių mokslų, etc.) kūrėjų bendram tikslui – tarpdisciplininio meno sklaidai Utenos regione.

Klausimų kėlimas gali tapti varomąja kultūrinės kaitos priemone, todėl rezidencijų programoje dalyvaujantys menininkai kvestionuoja, analizuoja ir interpretuoja Utenos regiono gyventojams rūpimas temas ir aktualijas.

Kuruotų rezidencijų programos struktūrą sudaro keturi etapai: trys Lietuvoje, Utenos meno centre ir vienas Islandijoje. Kiekvienas etapas turi savo atspirties tašką. Rezidencijų metu sukurti kūriniai pristatomi Utenoje, Anykščiuose, Molėtuose, Zarasuose. Ignalinoje, Visagine ir Islandijoje.

Kovo 18 d. 15val. Ignalinos krašto muziejuje  pristatomos visų keturių kuruotų rezidencijų programos KLAUSINĖJANTYS MENAI etapų parodos:

„Iš kur tas balsas — ar iš tavo žando, ar iš mano delno?”. Parodoje dalyvaujantys menininkai interpretuoja etnografijos ir etnologijos temas pasitelkdami šiuolaikinio meno ir dizaino priemones.

„Kai tu mane palikai aš negalėjau nustoti verkti iš juoko”. Parodoje dalyvaujantys įvairių sričių kūrėjai tyrinėja ir kvestionuoja viešumo ir viešųjų erdvių sampratą, siekdami ją praplėsti ir padėti suprasti, kad menas gali peržengti galerijų, meno ir kultūros centrų ribas ir aktyviai veikti viešoje miesto erdvėse, keldamas aktualius klausimus, suteikdamas erdvėms naują atmosferą, gyvavimo scenarijus ir vertę.

„<…> nes ir slaptai tartas žodis turi atgarsių“. Šioje parodoje dalyvaujantys kūrėjai tyrinėja ir kvestionuoja Šventraščio (Tanach) žydų literaturą („Išminties knygas“: Jobo knyga, Psalmynas, Patarlių knyga, Koheleto knyga, Giesmių Giesmė) ir mąsto apie tai – kaip mes skaitome ir kaip savitai suvokiam tai, ką perskaitom.

„Oras keičiasi kas 5 minutes”. Islandijoje, Šiaurės Vakarų fjorduose, oras yra itin atšiaurus, tad frazė „dėl oro sąlygų” vartojama ypač dažnai. Lėktuvai negali pakilti, keliai uždaromi, susitikimai ir renginiai atšaukiami dėl dažnai užklumpančių lietaus ir vėjo audrų ar sniego pūgų. Thingeyri miestelyje įgyvendintoje parodoje menininkai analizuoja oro ir klimato įtakos vietinių gyvenimui temas.

Parodos veiks iki 2016 kovo 25 d.

Dalyviai: Lísbet Harðar Ólafardóttir, Gunnar Jónsson, Aurelija Maknytė, Jurgita Žvinklytė, Jurgita Jakubauskaitė, Žilvinas Danys, Anna Sigridur Olafsdottir, Solveig Edda Vilhjalmsdottir, Vitalij Červiakov, Audrius Šimkūnas, Žilvinas Landzbergas, urbanistinio šokio teatras LOW AIR, Björg Sveinbjörnsdóttir, Sandra Borg Bjanadottir, Jovita Strobeikaitė, Rytis Saladžius, Mykolas Natalevičius, Daina Pupkevičiūtė, Nina Ivanova, Haukur Sigurdsson.

Parodos atidarymo metu bus gyvai atliekamas menininkės Dainos Pupkevičiūtės ilgos trukmės performansas „Doină III“.

Projektą bendrai finansuoja Islandija, Lichtenšteinas bei Norvegija pagal Europos ekonominės erdvės finansinį mechanizmą, Lietuvos Respublika ir Utenos rajono savivaldybė.