Biudžetinė įstaiga
Ateities g. 43, 30119 Ignalina
Tel. (8 386) 53147
Mob. tel. +370 675 010 98
El. p. muziejus@ignalina.lt
Įmonės kodas 302837241

 

 

 

 

Projekto „Senųjų lietuviškų vestuvių papročiai ir apeigos“ pristatymas

Vestuvės, tai – amžinos meilės ir noro kartu praleisti visą gyvenimą įrodymas.

Ignalinos krašto muziejus – vienintelis muziejus turintis tikrą vestuvinę ekspozicijų salę. Tai atkurta tarybiniais metais veikusi metrikacijos salė. Joje galima pamatyti autentiškus ano meto baldus ir vestuvininkų drabužius. O salės sienas puošia šių laikų (2008 m. iki 2016 m.) ir senesnių laikų (nuo 1925 m. iki 1987 m.) vestuvių nuotraukos, surinktos iš įvairių Ignalinos krašto vietų.

 

2019 metais Ignalinos krašto muziejus įgyvendino Lietuvos kultūros tarybos dalinai finansuojamą projektą „Senųjų lietuviškų vestuvių papročiai ir apeigos“.  Projektu siekiama atgaivinti senųjų vestuvių tradicijas ir išplėsti esančią ekspoziciją „Vestuvės Ignalinos krašte“, supažindinti lankytojus su vestuvių papročiais, padėti labiau suprasti jų simbolinę reikšmę, labiau suprasti atskirų apeigų istorinės raidos klausimus.

 

Visa tai, kas susiję su šeimos kūrimu, mūsų protėviams buvo šventa ir nepertraukiama. Galbūt todėl jie, daugybę metų išlaikydavo puikius santykius šeimoje. Tvirtai ir užtikrintai žengdavo koja kojon. Vestuvėse dalyvaudavo viso kaimo žmonės, o ir papročių bei apeigų šia proga, būdavo atliekama lyg iš gausybės rago. Vestuvės turėdavo ypatingą simbolinę reikšmę.

 

Užsukite į Ignalinos krašto muziejų susipažinti su visa šventės eiga – nuo ko prasidėdavo ir kuo baigdavosi senosios Lietuviškos vestuvės.