Biudžetinė įstaiga
Ateities g. 43, 30119 Ignalina
Tel. (8 386) 53147
Mob. tel. +370 675 010 98
El. p. muziejus@ignalina.lt
Įmonės kodas 302837241

 

 

 

 

RENGINYS „LIETUVIŠKŲ VARDŲ LOBYNAS“

 

Rugsėjo 9 d. Ignalinos krašto muziejuje įvyko septintasis Lietuvių kalbos dienų renginys, skirtas lietuviškiems vardams. Renginyje paskaitą apie lietuviškų vardų įvairovę, apie Ignalinos krašto vardus skaitė Vilniaus universiteto profesorė, kraštietė Daiva Sinkevičiūtė. Paskaitoje profesorė pasakojo apie vardų rūšis ir jų skirstymą pagal kilmę, atsiradimo laiką. Kalbėta, kokie vardai buvo populiariausi Lietuvoje nuo 1943 metų iki šių dienų, bei kokie vardai populiariausi Ignalinos krašte. Ignalinos švietimo ir sporto paslaugų centro Dailės studijos mokiniai ir jų mokytoja Nijolė Trinkūnienė dovanojo tapybos ir grafikos darbų parodą „ Lietuviškų vardų lobynas“ .Vaikai piešė savo vardus pagal jų reikšmę, skambesį. Gražiomis muzikinėmis akimirkomis, visus susirinkusius džiugino Didžiasalio vokalinio ansamblio „Vėtrungė“ dainininkės.

 

Svečius ir dalyvius pasveikino, padėkos dovanėles įteikė  savivaldybės mero pavaduotojas Juozas Rokas. Renginio pabaigoje buvo paskelbti dar pavasarį muziejaus organizuoti gražiausio vardo rinkimų nugalėtojai.  Po dviejų rinkimų etapų susumavus visus balsus gražiausiais vardais tapo Rasa ir Radvilas. Pasveikinta ir vienintelė renginyje buvusi gražiausio vardo savininkė Rasa Juodagalvienė.

Ačiū visiems dalyvavusiems, tikimės, kad pavyko daugiau sužinoti apie lietuviškus vardus, jų kilmę, paplitimą.  Kviečiame ir toliau domėtis lietuvių kalba, juk 2020 metais Ignalina paskelbta Lietuvių kalbos dienų sostine.