Biudžetinė įstaiga
Ateities g. 43, 30119 Ignalina
Tel. (8 386) 53147
Mob. tel. +370 675 010 98
El. p. muziejus@ignalina.lt
Įmonės kodas 302837241

 

 

 

 

Renginys „Rojaus spalvos“

Nors ir apniukusią, bet vasariškai šiltą penktadienio popietę, visus kvietė muziejus Rojuje į renginuką „Rojaus spalvos“. Proga išties neeilinė – prof. Adomo Hrebnickio memorialinį muziejų aplankė jo proanūkis Andrzej Rejman su savo dukra Ana. Į susitikimą susirinko nemenkas būrys svečių – rajono Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Rimanta Vilčinskienė bei pavaduotoja Gražina Mackonienė, Ignalinos krašto muziejaus direktorė Vida Beržinienė, Dūkšto seniūnas Vytautas Kazėnas, Dūkšto ir Kaniūkų bendruomenių atstovai, dar visai nesenai Dūkšto bažnyčioje pradėjęs kunigauti kun. Sigitas Grigas, všį leidyklos „Versmė“ atstovės Živilė Gurauskienė ir Aira Gurauskaitė ir kiti Rojaus gerbėjai, draugai, bei tyro oro, švarios gamtos ir jos jaukumo ištroškę lankytojai. Nei vienas susiėjimas neapsieina be muzikos. Šį kart savo dainas dovanojo Lietuvos bardas, dainų autorius ir atlikėjas Kazimieras Jakutis.

Sunkiai telpantys, bet pakilios nuotaikos visi rinkosi į pernai restauruotą pirmąjį prof. A. Hrebnickio namelį – klėtelę. Neapsakomas jaukumas, kai kurių akyse matomas susijaudinimas, tuo metu viską pasakė už save – ten tokia aura. Daugelis susirinkusiųjų prof. A. Hrebnickio proanūkį matė pirmą kartą, todėl buvo be galo smalsu buvo sužinoti daugiau apie jį. Žymus lenkų kompozitorius Andrzej Rejman pasakojo apie save, šeimą, pomėgius, darbą. Proanūkiui kiekvienas atvykimas į Lietuvą yra labai svarbus ir jaudinantis. O kad šiais metais tas susitikimas būtų nepamirštamas, jam buvo padovanotas jaunos dailininkės peveikslas, kuriame nupieštas prof. A.Hrebnickio muziejus. Atminimo dovanėlę įteikė ir rajono Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja.

Po nuoširdžių pasikalbėjimų renginį tęsė ir savo dainomis ne vieno sielą virpino Kazimieras Jakutis, dar žinomas slapyvardžiu Pagulbis. Skambėjo dainos apie jaunystę, mamą, meilę, keliones ir kitus jausmus, paliečiančius giliausias širdies kerteles. Kadangi renginyje svečiavosi ir Kazimiero sesuo Valerija, pora dainų jie atliko kartu. Nebuvo pamirštas ir nesenai praėjęs atlikėjo jubiliejus. Dūkšto seniūnas Vytautas Kazėnas kartu su Dūkšto kultūros namų darbuotojomis, Agne Umbrasiene ir Dangute Urboniene, skyrė jautrią dainą, apie prabėgusią vaikystę, jaunystę ir jau suaugusius vaikus, įteikta gėlių ir atminimo dovanėlės. K.Jakutis ir A.Rejman apsikeitė kompaktiniais diskais.

Vėliau, pasibaigus oficialiajai renginio daliai, niekas nesiskirstė, nes Rojus pakvipo ne tik arbata, bet ir itin kvapniais obuolių pyragais, sūriais ir kitais gardėsiais. Dar ilgai tęsėsi pokalbiai, klegėjo juokas, naujomis pažintimis džiaugėsi ne vienas. Tikimės, kad tokių jaukių susitikimų bus dar ne vienas.