Biudžetinė įstaiga
Ateities g. 43, 30119 Ignalina
Tel. (8 386) 53147
Mob. tel. +370 675 010 98
El. p. muziejus@ignalina.lt
Įmonės kodas 302837241

 

 

 

 

„S. Dariaus ir S. Girėno aerodromo istorijos“ pristatymas

     Spalio 9 dieną Ignalinos krašto muziejuje buvo pristatyta labai įdomi „S. Dariaus ir S. Girėno aerodromo istorijos“ paroda. Tie kas domisi istorija, turbūt žino, kad Lietuvos aviacija užgimė Kaune, Aleksoto aerodrome ( nuo 1993 metų šiam aerodromui suteiktas S. Dariaus ir S. Girėno vardas). 1915 m. rugpjūčio 18 dieną Kauną užėmusi Kaizerinės Vokietijos kariuomenei buvo reikalingas aerodromas ir aerodromui buvo pasirinktas laukas kairiajame Nemuno krante prie Viesulavos ( Linksmadvario) dvaro. Galbūt, tą vietą pasirinkti skatino ne tik lygus laukas ir erdvė, bet ir esantys dvaro pastatai. 1915 metais vokiečių įkurtas aerodromas gyvuoja ir šiandien,  o jo pietrytinėje dalyje veikia visiems „Aviacijos pasaulio“ skaitytojams žinomas Lietuvos aviacijos muziejus. Muziejaus kolekcijoje yra daugiau kaip 23 000 eksponatų, tarp jų – 45 skraidymo aparatai, 19 000 leidinių biblioteka. Sovietmečiu aviacinį Lietuvos paveldą kaupė ir saugojo pasišventę entuziastai, o Respublikinį statusą turintis muziejus įsteigtas 1990-02-19. 

     Minėdami pirmosios Lietuvos Respublikos šimto metų sukaktį aviacijos istorikai ir aviacinės žiniasklaidos atstovai VšĮ „Auto-moto group“ parengė šiam jubiliejui dedikuotą kilnojamąją parodą „S. Dariaus ir S. Girėno aerodromo istorija“ , kuri keliauja per Lietuvą. Ir labai smagu, kad ta paroda atkeliavo iki Ignalinos. Parodoje daug dėmesio autoriai skyrė aerodromo istorijai 1919-1940 metais, kai Lietuva sparčiai augino savo „plieno sparnus“, o Lietuvos aviatoriai tapo žinomi ir pripažinti pasaulyje. Parodos pristatyti į Ignaliną atvyko VšĮ „Auto-moto group“ vadovas Gintaras Kazilionis, projekto vadovė Laura Misiukonienė, projekto dizainerė Alina Norvilienė bei Lietuvos aviacijos muziejaus direktorius Remigijus Jankauskas.

     Parodoje dalyvavęs Ignalinos rajono vicemeras Laimutis Ragaišis pasidžiaugė įdomia paroda ir dėkojo jos organizatoriams už puikų pristatymą. Vicemeras kalbėjo, kad būtų smagu, kad šią parodą aplankytų kuo daugiau mokinių, o ypač berniukų, nes jų svajonėse visada būna noras tapti lakūnu. Muzikinius kūrinius dovanojo Miko Petrausko muzikos mokyklos klasikinės gitaros 4 klasės mokinė Austėja Garnevičiūtė ir jos mokytojas G. Juodagalvis.

    S. Dariaus ir S. Girėno aerodromas yra nacionalinės reikšmės Valstybės saugomas urbanistinis, inžinerinis, istorinis paminklas, įtrauktas į „Best flying destination in Europa“ (Europos įdomiausių atskristi aerodromų) sąrašą.

Paroda „S. Dariaus ir S. Girėno aerodromo istorija“ Ignalinos krašto muziejuje bus demonstruojama iki spalio 30 dienos. Kviečiame apsilankyti!