Biudžetinė įstaiga
Ateities g. 43, 30119 Ignalina
Tel. (8 386) 53147
Mob. tel. +370 675 010 98
El. p. muziejus@ignalina.lt
Įmonės kodas 302837241

 

 

 

 

Sausio mėnesio parodos ir renginiai

Parodos ir renginiai

 

Sausio 2 – 31 d.  Paroda „Ignalinos krašto paveldo objektai“.

 

Sausio 7 – 31 d. Leonardo Skirpsto fotografijų paroda „Dienos ir naktys: būti ar nebūti“.

 

Sausio 9 – 23 d. Sofijos Kanaverskytės paroda „Lietuvos didieji“  pristatatanti iškiliausių XIX a. pab.–XX a. asmenybių atvaizdų ciklą. 

Jono Basanavičiaus, Vinco Kudirkos, Jono Jablonskio, Gabrielės Petkevičaitės-Bitės, Maironio, Juozo Tumo-Vaižganto, Antano Smetonos,  Stepono Dariaus ir Stasio Girėno, Juozo Lukšos-Daumanto, Tėvo Stanislovo, monsinjoro Kazimiero Vasiliausko, Justino Marcinkevičiaus.  Parodos baigiamuoju akordu tapo vėliava, kurioje išsiuvinėtas Kristaus atvaizdas ir Maironio eilėraščio „Kur bėga Šešupė“ eilutės: „Apsaugok, Aukščiausis, tą mylimą šalį“. 

 

Sausio 11 d.  Renginys, skirtas Laisvės gynėjų dienai paminėti:

         8.00 – 8.10 val. Pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“. Žvakelių įžiebimas muziejaus ir kitų  valstybės įstaigų, įmonių, ignaliniečių namų ir butų languose.

        16.00  val.  Parodos, skirtos laisvės gynėjų dienai, pristatymas.   Muzikinė programa. Dalyvauja, Ignalinos gimnazijos mokiniai su teatralizuota lietuvių liaudies daina „BROLIAMS“, bei Ignalinos kultūros ir sporto centro vokalinis ansamblis „Iš širdies“(vadovė Loreta Kuksėnienė).

 

Sausio 16 d. Asmenukių muziejuje diena: ar jau turi asmenukę iš muziejaus?Muziejų lankytojai ir darbuotojai kviečiami iš naujo atrasti muziejus kaip vietas, kuriose galima linksmai ir netradiciškai praleisti laiką, kūrybiškai pažvelgti į eksponatus ir juos savaip interpretuoti. Asmenukių muziejuose dieną masiškai dalinamasi tomis fotografijomis socialiniuose tinkluose.

 

Iki sausio 31 d. Kalėdinių žaisliukų paroda  „Senieji eglės žaisliukai“.

 

 

Veikiančios ekspozicijos

  • Sporto ekspozicija.
  • Algio Jakšto fotografijų paroda „Senojo kaimo šiluma“.
  • Vestuvinė ekspozicija „Vestuvės Ignalinos krašte“.
  • Etnografinė ekspozicija.
  • Žvejybos amatas – Ignalinos tradicinės etnografinės žvejybos makete.
  • Lobio (senovinių  monetų) ekspozicija.