Biudžetinė įstaiga
Ateities g. 43, 30119 Ignalina
Tel. (8 386) 53147
Mob. tel. +370 675 010 98
El. p. muziejus@ignalina.lt
Įmonės kodas 302837241

 

 

 

 

Seime pristatyta paroda „Augustinas Voldemaras – pirmosios Lietuvos Vyriausybės vadovas“

 

 

 

 

 

Birželio 26 dieną Lietuvos Respublikos Seime buvo pristatyta Ignalinos krašto muziejaus parengta paroda „Augustinas Voldemaras – pirmosios Lietuvos Vyriausybės vadovas“. Renginį pradėjo parodos iniciatorius Seimo narys Gintautas Kindurys: „Šiandien džiaugiuosi, kad Seime pagerbiamas žmogus, kurio darbai, veikla įėjo į istoriją ir yra aprašyta vadovėliuose. Ir tai mūsų kraštietis“.  Paroda džiaugėsi ir Ignalinos vicemeras Manfredas Žymantas, kviesdamas aplankyti parodą ir susipažinti su iškilaus žmogaus Augustino Voldemaro istorija.  „Augustino Voldemaro gyvenimo istorija mokykim ir jaunąją kartą – mylėti kraštą, grįžti į savo kraštą, ten gyventi ir dirbti“, – sakė vicemeras. Parodoje dalyvavo ir prisiminimais dalinosi Seimo narys Stasys Tumėnas. Į parodos pristatymą atvyko Augustino Voldemaro giminaičiai, vienas jų – Augustinas Voldemaras, dėkojo visiems susirinkusiems ir džiaugėsi pagaliau į Vilnių atkeliavusia paroda ir kad parodoje Augustinas Voldemaras atskleidžiamas ne tik kaip politikas, bet kaip ir žmogus. Parodą ir Augustino Voldemaro gyvenimo istoriją pristatė Ignalinos krašto muziejaus direktorė Renata Veličkienė.

Vyriausybės kanceliarijos Viešojo valdymo ir socialinių reikalų departamento Švietimo, mokslo ir kultūros skyriaus patarėja Nomeda Poderienė įteikė Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio padėką Ignalinos krašto muziejaus kolektyvui už parodos rengimą ir prasmingą siekį didinti istorinių šaltinių prieinamumą.

Parodos pristatymą paįvairino Jurgitos ir Algirdo Pauliukėnų pasirodymas bei  Ignalinos vokalinio ansamblio „Vėtrungė“ (vadovė Valentina Sinkevič) muzikiniai kūriniai.

Parodą galima aplankyti birželio 28 dieną, penktadienį, nuo 11 iki 15 valandos atvirų valandų Seime metu.