Biudžetinė įstaiga
Ateities g. 43, 30119 Ignalina
Tel. (8 386) 53147
Mob. tel. +370 675 010 98
El. p. muziejus@ignalina.lt
Įmonės kodas 302837241

 

 

 

 

Lobio (senovinių monetų) pristatymas

Ar prisimenate vaikystę ir lobių ieškojimus, visas nuotykių knygas ir filmus? Pasirodo, lobių pasaulyje tikrai dar yra.

Gruodžio 13 d., muziejuje buvo pristatytas naujas numizmatikos eksponatas – senovinių monetų lobis.  2011 m. Ignalinos r. Keižių kaime iš viso buvo surasta 84 monetos. Ankstyviausia eksponuojama rusiška moneta –  1730 m., kai valdė Ana Ivanovna (1730–1740 m. ), kitos datuojamos  Joano III Antonovičius (1740-1741 m.) laikais bei Stanislovo Augusto valdymo laikus (1764–1795).

Senovinės monetos buvo labai prastos būklės ir toli gražu nepanašios į dabar  eksponuojamas, todėl jas reikėjo restauruoti. Pirma monetos buvo įvertintos, aprašytos, atnaujintos ir konservuotos apsaugant jas nuo tolesnio dūlėjimo. Galiausiai lobis atrado savo vietą ir dabar jį gali matyti visi lankytojai.

Pristatyme dalyvavęs Ignalinos r. savivaldybės mero pavaduotojas Laimutis Ragaišis dalijosi prisiminimais apie vaikystę, patikusius filmus, knygas apie lobių ieškotojus. „Gerai, kad  tokie dalykai patenka į profesionalų, o ne į istorijos vagišių rankas. Šios monetos – galima sakyti turi savo gyvąją istoriją, kiek jos matė, kiek regėjo, pinigėlis ėjo iš rankų į rankas, pakeitė daugybę savo šeimininkų už ją buvo perkamos prekės, tol kol ta moneta buvo paslėpta lobyje ar netyčia kažkur pamesta.. „. Vicemeras taip pat pasakojo, kad jam močiutė paliko prisiminimui caro Nikolajaus laikų pinigėlių.

Moneta – tai gyvosios istorijos paminklas . Kiekviena moneta yra unikali, kažkada nukaldinta prieš šimtmečius didingiausiais viduramžių valstybių laikais. Galbūt todėl numizmatika ir yra toks romantiškas ir žavintis dalykas, nes laikant tokią monetą savo rankose kiekvienas žmogus tarsi istorijos laiko vartais gali nusikelti į praeitį ir pajusti tų laikų dvasią.