Biudžetinė įstaiga
Ateities g. 43, 30119 Ignalina
Tel. (8 386) 53147
Mob. tel. +370 675 010 98
El. p. muziejus@ignalina.lt
Įmonės kodas 302837241

 

 

 

 

Šiaudinių sodų rišimo edukacija

Ar mūsų laikais vis dar aktualūs šiaudų sodai ? Mes atsakome TAIP. Nes tamsų lapkričio 13-osios vakarą muziejuje šurmuliavo tie, kuriems dar vis įdomios sodų rišimo pamokos. Muziejus taria didelį „ačiū“ sodų vėrimo meistrei,  Utenos rajono tautodailininkei Irenai Eitminavičienei, kuri užsiėmimo dalyvius ne tik mokė, kaip sukurti šiaudinį sodą, bet ir papasakojo, koks ilgas šiaudo paruošimo laikotarpis.   

 

Senovėje šiaudiniai sodai bei kalėdiniai žaisliukai buvo veriami visoje Lietuvoje ir tai buvo svarbi lietuvių liaudies papročių dalis. Šiaudų sodai – viena iš seniausių tradicinio meno šakų. Tai ne tik Lietuvos tautodailės paveldas, bet ir labai svarbi Baltų kultūros dalis, atspindinti tradicijas, kurios buvo perduodamas iš kartos į kartą ir taip atėjusios iki nūdienos. Senovėje žmogus nieko nedarė šiaip sau. Visi daiktai turėjo praktinę, arba apeiginę sakralinę prasmę. Šiaudiniai sodai – gyvi pavyzdžiai, kaip sekant senolių tradicijas galima pasipuošti dirbiniais, kuriuose glūdi gili prasmė.

 

Visi edukacijos dalyviai suvėrė po gražų kalėdinę žaisliuką ir dėkojo rišimo meistrei už išmoktas pamokas. Rišti sodą nėra sudėtinga, reikia tik kruopštumo ir laiko. Kuriantis žmogus yra gražus.