Biudžetinė įstaiga
Ateities g. 43, 30119 Ignalina
Tel. (8 386) 53147
Mob. tel. +370 675 010 98
El. p. muziejus@ignalina.lt
Įmonės kodas 302837241

 

 

 

 

SPORTO EKSPOZICIJOS BOKSO TEMA PRISTATYMAS

 

Ketvirtadienį, liepos 9 dieną muziejuje susirinkome visi pakalbėti apie sportą. Buvo papildyta ir pristatyta sporto ekspozicija apie bokso istoriją. Boksas, kaip sportas, atsirado daugiau kaip prieš 5000 metų. Apie šios sporto šakos amžių byloja įvairios iškasenos, rastos besikumščiuojančius žmones vaizduojančios skulptūrėlės. Didžiausiuose pasaulio muziejuose sukaupta daugybė bokso istoriją menančių relikvijų. Ignalinoje boksas neužėmė svarbios vietos. Šiame krašte populiariausias buvo žiemos sportas. Sovietmečiu jaunuoliai domėjosi boksu, užsiėmė juo savarankiškai: mušdavo bokso kriaušę, kumščiuodavosi vienas su kitu. Nors Ignalinos krašte ši sporto šaka neturėjo garsių pasekėjų, Mielagėnuose gyvenantis Arūnas Domininkas Grabažis yra neatsiejama bokso istorijos dalis.  Ignaliniečiams A. D. Grabažis yra labiau žinomas kaip Lietuvos ir Ignalinos rajono politinis bei visuomenės veikėjas, bet jis pasižymėjo ir bokso srityje –  yra daugkartinis Lietuvos bokso čempionas ir sporto meistras. Bokso žinovai ir boksininkai Arūną vadino bokso „lape“. Jis vertino ne jėgą, bet mąstymą, apgalvotus veiksmus. Ringe kovojo 117 kartų, iš jų 98 kovas laimėjo. Vėliau A. Grabažis dirbo bokso treneriu ir paruošė daug jaunų boksininkų.

Muziejaus ekspozicijos pristatyme buvo dar kartą pasidžiaugta jo nuopelnais, pasidalinta šiltais prisiminimais, dėkota už prasmingo gyvenimo pavyzdį.  Jo pasiekimais džiaugėsi savivaldybės mero pavaduotojas Juozas Rokas, Seimo narys Gintautas Kindurys, Mielagėnų seniūnas Saulius Zabolevičius, taip pat Ignalinos rajono vietos veiklos grupės plėtros strategijos administravimo vadovė Dr. Ligita Smagurauskienė ir  Ignalinos rajono turizmo informacijos centro vadovė Marija Garejeva, buvę kolegos bendruomenių veikloje.

Ši sporto ekspozicija nuolat pildysis, eksponuojami stendai apie žiemos sportą, apie boksą. Ignalinoje sportas populiarus, yra daug šaunių plaukikų, krepšininkų, futbolininkų, ir kitų sporto šakų atstovų. Tikime, kad su metais ekspozicija vis pildysis.  Kviečiame aplankyti, žiūrėti, domėtis.